اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


مصالح ساختمانی


تیرچه کرومیت چیست ؟

تیرچه کرومیت نوعی تیرچه پیش ساخته فلزی مانند تیرچه سفالی فندوله ای و بتنی می باشد با این تفاوت که در بال تحتانی یا پاشنه تیرچه کرومیت به جای استفاده از 2 عدد میلگرد و بتن از ورق فولادی 3 یا 4 میل و در بال فوقانی تیرچه کرومیت به جای 1 عدد میلگرد از نبشی استفاده شده است. تیرچه کرومیت نسبت به تیرچه های پیش ساخته دیگر مانند تیرچه های سفالی و پیش تنیده دارای مزایایی به شرح زیر است:

عدم نیاز به جک و شمع بندی در زیر سقف

به دلیل خیز منفی که در زمان تولید تیرچه کرومیت به آن می دهند این تیرچه ها به صورت خود ایستا بوده و نیازی به شمع بندی در زیر سقف تیرچه کرومیت نمی باشد. در سقف های تیرچه بلوک سنتی در زمان بتن ریزی سقفها نیروی زیادی که بر روی سقف در حال بتن ریزی وارد می شود به وسیله شمع ها به سقف پایین منتقل شده و باعث تنش در بتن سقف پایین می شود. در مواردی هم دیده شده است که در هنگام بتن ریزی سقفی، سقف طبقه پایین که هنوز بتن آن خشک نشده و جک آن نیز زود برداشته شده است فرو ریخته است.

امکان بتن ریزی چند سقف ساختمان

به دلیل خود ایستا بودن تیرچه های کرومیت و عدم نیاز به شمع بندی می توان چند سقف را در یک مرحله بتن ریزی نمود. بتن ریزی چند سقف با هم موجب حذف هزینه های کسر بتن، ترانسفر تراک های حمل بتن و اجرت پیمانکاران اجرای سقف و پمپ بتن می گردد.

سرعت بالای اجرای سقف ها

به علت سبکی تیرچه های کرومیت و امکان تیرریزی تمام طبقات در یک نوبت در صورت استفاده از بلوک یونولیت سقفی (پلاستوفوم یا پلی استایرن) به جای بلوک سیمانی یا سفالی سرعت اجرای کار افزایش می یابد.فاصله آکس به آکس حدود 70 سانتیمتری تیرچه های کرومیت موجب سهولت اجرای داکتها جهت عبور لوله های تأسیساتی و کانال ها، نصب توالت ایرانی و عدم نیاز به قطع تیرچه می باشد.

کاهش مصرف بتن

به دلیل فاصله بیشتر تیرچه کرومیت که حدود 70 سانتیمتر می باشد، مصرف بتن نیز در حدود 25 الی 30 درصد کاهش می یابد. در شرایط عادی با فرض صحیح بودن متراژ بتن برای سقف تیرچه کرومیت با ارتفاع 25 سانتی متر هر متر مکعب بتون حدود 10 متر مربع سقف را پوشش می دهد و برای تیرچه کرومیت با ارتفاع 20 سانت نیز هر متر مکعب بتن 12 الی 13 متر از سقف را پوشش می دهد. برای خرید تیرچه های کرومیت باید در نظر داشت که ورق و نبشی های مورد استفاده می بایستی تولید کارخانه فولاد مبارکه باشد، همچنین میلگردهای مصرفی زیگزاگ تیرچه کرومیت نیز از نوع فابریک A1 و یا A2 باشد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>