اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

مصالح ساختمانی

سفت کاری ساختمان شامل مراحلی نظیر کندن پی ساختمان , بتن ریزی پی ساختمان , نصب ستون ها , تهیه چینی دیوارها، سفت کاری ساختمان، در برخی تعاریف شامل کلیه عملیات بتن ریزی، کرسی چینی، بلوکاژ، اجرای تیر و ستون و دیوارچینی و در نهایت اجرای سقف کلیه ساختمان و در برخی دیگر از تعاریف عملیات دیوار چینی و تیغه چینی می باشد.

1. تخریب و گود برداری

معمولا کارفرمایان، مرحله تخریب و گود برداری یک ساختمان را به پیمانکاری می دهند که در این زمینه تخصص کافی را داشته باشد. علاوه بر تخصص در کار تخریب و گودبرداری، داشتن ماشین آلات مخصوص برای پیمانکاران این امر، اصلی ضروری و غیر قابل چشم پوشی است، به بیان دیگر، اغلب کار فرمایان بیشتر با پیمانکارانی که تجهیزات بیشتری دارند استفاده قرارداد می بندند.یک حرکت اشتباه در تخریب موجب آسیب دیدن کارگران می شود و همچنین یک حرکت اشتباه در گود برداری موجب تخریب خانه های مجاور می شود، بنابراین توجه به این مرحله بسیار ضروری است.

2. پی و فونداسیون

اگر سازه مدنظر کارفرما بتنی باشد، کارفرما به طور کلی اجرای پی، اجرای فونداسیون، اجرای تیر و اجرای ستون را به پیمانکاران مربوطه واگذار می کنند. داشتن تجربه برای اجرا بسیار مهم است، زیرا مهم ترین قسمت ساختمان در حال اجرا است. به خصوص که با کوچک ترین اشتباه دستگاه نظارت کار را متوقف کرده و این امر موجب بالا رفتن هزینه ها نیز می شود.

پس پیمانکار طرف قرارداد باید به مباحث و آیین نامه های مهندسی آشنایی کامل داشته باشد تا روند کار دچار مشکل نشود. اگر اسکلت فلزی باشد برای قسمت پی و فونداسیون پیمانکار جداگانه فعالیت می کند، سپس برای اجرا، کارخانه ها و جوشکاران متخصص اسکلت فلزی وارد عمل می شوند.

3. سقف

پس از مراحل بالا، نوبت مرحله اجرای سقف ساختمان است که به دلیل تنوع اجرای سقف چه با اسکلت فلزی و چه اسکلت چه بتنی، وارد جزئیات اجرایی سقف نمی شویم.

4. تیغه چینی

برخی از کارفرمایان تیغه چینی را جزو مراحل سفت کاری ساختمان نمی دانند، اما اغلب کارفرمایان پس از خرید جنس تیغه مورد نظر خود، اجرای تیغه را به صورت کلی به بنایان با تجربه واگذار می کنند. لازم به ذکر است که با توجه به بالا رفتن تنوع محصول در چند سال اخیر، تیغه ها با یک نوع مصالح خاص اجرا نمی شوند. در صورت استفاده از تیغه های جدید، کارفرمایان باید با شرکت تولید کننده همان محصول برای بخش اجرا نیز به توافق برسند.

دیوارها باید توسط شاخک هایی که به عناصر سازه ای متصل می شوند به طور کامل مهار شوند.در صورتی که فاصله بین اجزای میانقابی و اجزای سازه ای در نقشه ها ذکر شده است این فاصله با فوم اجرا شود.دیوارهای خارجی باید طوری اجرا شوند که ضوابط مبحث نوزدهم (صرفه جویی در مصرف انرژی) به طور کامل رعایت شود.عایق کاری با ایزوگام یا قیر و گونی روی کرسی چینی ها و پای تمام دیوارهایی که با زمین اتصال دارند کاملا ضروری می باشد.

انتهای آزاد تیغه های داخلی که دارای طول زیادی هستند به وسیله نبشی به سقف سازه مهار شوند.تمام جان پناه ها علاوه بر میلگرد طولی با میلگرد عرضی به عنوان کلاف، مستحکم شوند.در حین ساخت دیوارها و تیغه ها بایستی عملیات ریختن دوغاب پس از هر 5 رج چیدن دیوار انجام شود.بلوکها به خصوص بلوکهای سفالی قبل از کار زنجاب شود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>