اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

معرفی کارخانه فولاد مینودشت گلستان:
فعالیت های صنایع نورد فولاد گلستان در ابتدا به صورت قراردادی مابین مسئولین مربوطه و شرکت پومینی ایتالیا با هدف خرید تجهیزات مربوط به خط نورد تولید میلگرد و انواع مقاطع ساختمانی منعقد شد.

فولاد_گلستان

در سال 1375 تمامی تجهیزات خط تولید مقاطع فولادی و میلگرد گلستان که به نام میلگرد گنبد کاووس نیز شناخته می شود مطابق با درخواست مجموعه توسط شرکت های ایتالیایی نامبرده تولید و جهت نصب به کشور ارسال شد.

به موازات دوره شش ساله آماده سازی های لازم انجام و همزمان با تکمیل تجهیزات خطوط تولید، منابع مالی کارخانه نورد فولاد گلستان و تامین سرمایه لازم توسط ارگان هایی چون بانک عامل، زمینی به مساحت 66 هکتار برای تأسیس شرکت ذوب آهن گلستان در نظر گفته شد.

سال 1381عملیات اجرایی کارخانه به شماره 2855 کلید خورد.

هدف از تأسیس و راه اندازی کارخانه فولاد نورد گلستان تولید کلاف و انواع میلگرد گلستان برای تامین نیازهای بازار داخلی و خارجی بود.

با همت و تلاش شبانه روزی پرسنل زحمت کش صنایع نورد فولاد گلستان و با فعالیت های مسئولین، حدود 8 سال بعد یعنی در سال 1389 خطوط تولید صنایع نورد فولاد گلستان به بهره برداری رسید.

این مجموعه با کیفیت مطلوب محصولات و پیشروی مطابق با استانداردهای روز توانسته عنوان بزرگ ترین کارخانه نورد در شمال کشور را به دست آورد..

صنایع نورد فولاد گلستان با هدف تولید انواع میلگرد، مفتول و کلاف با ظرفیت تولید سالیانه 340 هزار تن در سال زمینه اشتغال 150 نفر به صورت مستقیم را فراهم ساخته است.

محصولات کارخانه فولاد گلستان:
در هر کشوری محصولات فولادی از یک روش مشخص و مطابق با استانداردی ویژه به مرحله تولید می رسند. در هر نوع استاندارد محصولات گرید بندی می شوند.

میلگردهای ساده صنایع نورد فولاد گلستان به صورت صاف با مقاومت تسلیم و کششی 2400 و 3600، گرید دوم به صورت آجدار با با مشخصه آج 340 با مقاومت تسلیم و کششی 3400 و 5000 و نوع سوم نیز به صورت آج دار جناغی با میزان مقاومت تسلیم و کششی 4000 و 6000 کیلوگرم بر سانتی متر مربع به مرحله تولید می رسند.

قطر میلگردها نیز متنوع است و هر کارخانه مطابق با استانداردهای خاص خود سایزبندی هایی را به بازار عرضه می کند.

میلگردهای شرکت فولاد گلستان از سایز 5.5 تا 28 در بازار موجود است.

از تولیدات مجموعه ذوب آهن گلستان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • تولید کلاف های ساده و آج دار از قطر 5.5 تا 14 میلی متر.
  • میلگرد گنبد ساده شاخه ای از قطر 8 الی 28 میلی متر.
  • میلگرد آج دار گنبد کاووس به صورت شاخه ای از قطر 8 تا 28 میلی متر.

محصولات کارخانه فولاد نورد گلستان به صورت کلاف و شاخه ای به مرحله تولید می رسند.

تمامی تجهیزات مربوط به خطوط تولید میلگرد گلستان و کلاف و سایر مقاطع ساختمانی توسط شرکا ایتالیایی پومینی طراحی و با همت پرسنل فنی مجموعه نورد گلستان و تحت نظارت کارخانه سازنده نصب و راه اندازی شده اند.

استفاده از تجهیزات مدرن و به روز مطابق با آخرین تکنولوژی ها از جمله مواردی است که شرکت نورد ذوب آهن گلستان همواره بر آن تأکید داشته است.

شایان ذکر است که طراحی برخی از تجهیزات خطوط تولیدی مجموعه چون تهویه، سیستم های برق رسانی، اعلام حریق و… توسط مهندسین فنی صنایع نورد فولاد گلستان به مرحله اجرایی رسیده است.

واحد کنترل کیفی محصولات فولاد گلستان:
صنایع نورد فولاد گلستان نیز مشابه با سایر کارخانه های تولید فولاد در سطح کشور، دارای کارگاه و آزمایشگاه هایی برای بررسی و آنالیز محصولات تولیدی خود می باشد.

محصولات فولادی پس از خروج از خط تولید توسط بازسین فنی ارزیابی شده و نمونه هایی از آن ها جهت بررسی خواص فیزیکی و شیمیایی به واحدهای کنترل کیفی انتقال داده می شود.

پس از انجام تست های مختلف روی نمونه ها نتایج حاصله طی گزارشاتی همراه با محصولات به خریدار ارائه می گردد.

خصوصیات کلی محصولات چون سایز، گرید، طول و… بر روی پلاک الصاقی محصول نیز درج می گردد.

چشم انداز و خط مشی های صنایع نورد فولاد گلستان:
صنایع نورد فولاد گلستان همواره استفاده از آخرین تکنولوژی های روز و پیشروی همگام با استانداردهای روز را در برنامه تحقیق و توسعه خود قرارا داده است و در نظر دارد با تجهیز خطوط تولید در راستای افزایش ظرفیت های تولیدی، اشتغال زایی و ارتقاء سطح کیفی محصولات خود گام بردارد.

عباس صالح اردستانی مدیر عامل شرکت نورد فولاد گلستان، اسماعیل ممشتی رئیش هیئت مدیره مجموعه و با همت شبانه روزی پرسنل مجرب خود موفق شدند عنوان تولید کننده برتر شمال کشور را برای مجموعه نورد فولاد گلستان به ارمغان آورند.

با توجه به اینکه حدود 70 درصد از اقتصاد این استان از طریق کشاورزی و فعالیت های مربوطه تامین می شود اما جایگاه این مجموعه در اشتغال زایی استان قابل چشم پوشی نیست.

شرکت صنایع نورد فولاد گلستان که به کارخانه نورد مینودشت نیز شناخته می شود طی سال های گذشته توانسته علاوه بر رفع نیازهای داخلی مازاد محصولات خود را به کشورهای منطقه نیز ارسال کند و در زمره تولید کنندگان بی واسطه در سطح کشور قرار گیرد.

در حال حاضر کارخانه نورد فولاد مینودشت جزء بزرگ ترین طرح های تولیدی-تجاری استان گلستان با یک دهه سابقه و صادرکننده میلگرد در سطح کشور است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>