اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

پانلی_باربر_3D


فونداسیون:
در این مرحله ابتدا آرماتورهای انتظار در کف بتنی که قبلا طبق پلان فونداسیون ایجاد گردیده مطابق پلان معماری ساختمان کار گذاشته می شود.

میلگرد به قطر 10 میلی متر را به فواصل 40 سانتی متر و ارتفاع 40 سانتی متر در فونداسیون نصب کرده سپس پانل ها را به آن ها متصل می کنند. باید توجه شود که میلگردها در یک امتداد باشند.

نصب:
ساندویچ پانل ها را از طرف داخل به میلگردها متصل می کنند. میلگردهایی که برای اتصال به شبکه فولادی پانل استفاده می شود حداقل باید 40 سانتی متر از هم فاصله داشته باشد.

اتصال:
تمام اتصالات بین ساندویچ پانل ها (دیواره، کف و گوشه ها) باید از هر دو طرف توسط شبکه اتصال حصیری با مفتول آرماتوربندی به هم متصل شوند.

بازشوها:
مکان درها و پنجره ها در این سیستم توسط پیمانکار بریده شده و توسط اتصالات حصیری ساده و گونیا باید تقویت شود.

تأسیسات:
تأسیسات برقی و مکانیکی، قبل از بتن پاشی در داخل پانل ها انجام می شود. فوم پلی استایرن را با ذوب کردن و یا با استفاده از ابزار نوک تیز از پانل جدا می کنند.

اگر چنانچه تحت هر شرایطی شبکه مفتولی ضربه خورد و شکست، یک شبکه مفتولی دیگر جایگزین می کنند و یا از میلگردهای تقویتی روی آن استفاده می شود.

شاقول و تراز کردن دیوارها:
برای اطمینان بیشتر تمامی دیوارها باید از نظر شاقول و تراز بودن کنترل و سپس آن ها را توسط جک ها و بست های فلزی محکم کرد.

بتن پاشی:
این کار باید به صورت دستی و یا با استفاده از ماشین بتن پاش عمل بتن پاشی را انجام داد.

روش دستی به کمک کمچه و ماله انجام می گیرد و روش ماشینی به دو طریق شاتگریت تر و شاتگریت خشک انجام می گیرد.

بهترین روش شاتگریت خشک است زیرا امصاح خشک (سیمان و سنگ دانه) و آب در هنگام خروج از لوله پمپاژ با هم ترکیب می شوند و امکان به هم خوردن ترکیب سنگ دانه ها در محلول ملات به هنگام پمپاژ از بین می رود.

به طور معمول در اجرا از شاتگریت تر استفاده می شود.

ملات مورد نیاز را به نسبت 1-3-1 تهیه می کنند یعنی یک پیمانه سیمان، سه پیمانه ماسه و یک پیمانه آب را توسط دستگاه بتن ساز تهیه کرده و در دو مرحله عمل بتن پاشی را انجام می دهند.

ابتدا روی مفتول ها را با ملات تهیه شده پوشانده سپس بعد از خشک شدن مرحله اول، مرحله دوم را به ضخامت مشخص که معمولا به همان اندازه ضخامت لایه اول است می پوشانند.

برای اطمینان از مقاومت بالای پانل ها در حدود 48 ساعت سطوح بتن پاشی شده را مرطوب نگه می دارند.

سقف:
جهت اجرای پانل های سقف کاملا بایستی خرپاهای پانل ها در امتداد دهانه سقف باشد.

تکیه گاه ها:
فاصله جک ها و تکیه گاه های پانل ها در حدود 120 سانتی متر از یکدیگر می باشد. فاصله آن ها براساس نوع و کاربرد سقف قابل تغییر می باشد. پس از 10 روز می توان آن ها را برداشت.

بتن ریزی سقف:
برای ساختن سقف ها و کف ها نیاز به تیرچه و میلگردهای تقویتی نیست فقط کافیست در حدود 5 سانتی متر روی پانل ها را بتن ریزی کرد.

جک ها را به مدت 10 روز گذاشته سپس آن ها را بر می دارند. توجه شود که سطح بتن ریزی شده را حداقل باید 40 ساعت مرطوب نگه داشت.

محدودیت ارتفاع در ساختمان های پانلی باربر 3D:
سازه های باربر پانلی برای طبقات محدود توصیه می شود و به طور معمول برای ساختمان های یک تا دو طبقه به کار می روند.( در ایران حداکثر تا 4 طبقه ساخته شده است).

البته برای سیستم غیر باربر که دارای قاب فلزی یا بتنی می باشند محدودیتی وجود ندارد اتصال پانل ها به قاب های فلزی یا بتنی توسط میلگرد انتظار که از قبل آماده شده انجام می گیرد.

نتیجه گیری:
با استفاده از علم جدید و تکنولوژی های موجود در صنعت ساختمان می توان با استفاده از خانه های پیش ساخته 3d کمک بزرگی در ساخت و ساز کشور به ویژه از نظر کیفیت و انبوه سازی داشت.

وارد کردن و استفاده از صنعت خانه های پیش ساخته 3d در کشوری مثل ایران که دائما در معرض حوادث غیر مترقبه بوده و نیاز مبرم به بازسازی شهرها و روستاهای آسیب دیده دارند لازم و ضروری می باشد.

با توجه به فناوری موجود در کشورمان و همچنین در دسترس بودن مصالح مورد نیاز در این سیستم ساخت و ساز به راحتی می توان آن را جایگزین سیستم های سنتی کرد و از نیروی انسانی به نحو مطلوب استفاده نمود.

استفاده از خانه های پیش ساخته 3d نسبت به خانه سازی سنتی در مجموع اقتصادی است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>