اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

کاشی و سرامیک

سرامیک از جمله مصالحی است که به دلیل زیبایی و تنوعی که دارد برای نما و کف ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. با اینکه سرامیک ها معمولا از استحکام و دوام بالایی برخوردار هستند اما گاهی به دلایلی ممکن است دچار شکستگی و لب پر شدن بشوند.در چنین شرایطی باید به فکر راهکار مناسب برای برطرف نمودن شکستگی کرد. لب پر شدن سرامیک اصطلاحی است که به معنای شکستن سرامیک از سمت گوشه و کناره ها یا حتی وسط سرامیک است. در صورت بروز این مشکل نمای کلی کار دچار ایراد خواهد شد.

چگونه سرامیک لب پر شده را تعمیر کنیم

چسباندن قطعات شکسته به هم: می توان قست هایی از سرامیک را که دچار شکستگی شده اند با دقت و مهارت بالایی توسط چسب های مخصوصی که چسب کاشی نام دارند، بهم چسباند. قابل ذکر است که استفاده از چسب کاشی برای مواردی که شکستگی به صورتی است که مقداری از سرامیک به صورت پودر خرد شده است، توصیه نمی شود و در صورت استفاده جلوه ای نامتعارف خواهد داشت.

تعویض سرامیک لب پر شده: اگر سرامیک لب پر شده دچار شکستگی زیادی است به گونه ای که نگه داشتن قطعات آن کنار هم با چسب، نمای آن را زشت خواهد کرد؛ بهترین روش، جایگزین سرامیک مورد نظر با یک سرامیک جدید است. تعویض سرامیک آسیب دیده با سرامیک سالم حتما باید توسط استادکار ماهر انجام شود تا بتواند اطراف سرامیک را به خوبی خالی کند و مانع از شکستن سرامیک های اطراف شود. در واقع کار های ترمیم ساختمان دارای اصولی هستند که حتما برای انجام آن ها باید از مهارت بالایی برخوردار بود. مراحلی که در تعویض سرامیک شکسته انجام خواهند شد شامل مراحل زیر هستند:

  • خالی کردن دور سرامیک لب پر شده با دستگاه فرز مخصوص
  • برداشتن سیمان زیر سرامیک
  • ریختن سیمان و ملات جدید زیر کاشی
  • چسباندن سرامیک جدید در محل
  • تراز کردن سرامیک جدید با سرامیک های اطراف
  • استفاده از دوغاب در فضای بین کاشی ها
  • چگونه سرامیک لب پر شده را تعمیر کنیم

چرا سرامیک لب پر می شود؟

دلایل متفاوتی باعث شکستن و لب پر شدن سرامیک خواهند شد. از جمله شایع ترین این موارد می توان به افتادن اجسام سنگین بر روی سرامیک اشاره کرد. در موارد دیگر اجسام تیز مانند کاردک و چاقو به منظور جدا کردن موادی که به سرامیک چسبیده اند ممکن است باعث شکستن و ترک خوردن سرامیک شوند. برای جلوگیری از این موارد می توان راه کار هایی پیشنهاد کرد.

بهترین و کاربردی ترین روش برای جلوگیری از شکستن و لب پر شدن سرامیک استفاده از سرامیک هایی است که از کیفیت و مرغوبیت بالایی برخوردار هستند و دارای ضخامت کافی می باشند. سرامیک های نازک که از مواد مرغوب ساخته نشده اند به سادگی و با کوچک ترین ضربات در معرض شکستن می باشند. در خرید سرامیک های با کیفیت شاید خریدار در ابتدا هزینه بیشتری را متحمل شود اما اغلب هزینه های بعدی برای ترمیم آسیب دیدگی سرامیک را پرداخت نخواهد کرد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>