اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

ناودانی ذوب آهن

ناودانی ذوب آهن:
کارخانه ذوب آهن اصفهان که قبل از انقلاب داران نام آریا مهر بود در تولید انواع محصولات فولادی فعالیت دارد و بزرگ ترین کارخانه تولید فولاد در کشور به حساب می آید.

این شرکت پروژه های بزرگی را در کشور از جمله تولید ریل، گوگرد زدایی از چدن مذاب، ایستگاه ریخته گری شماره 6، تزریق پودر زغال، گندله سازی و … انجام می دهد و همچنین مقاطع فولادی مختلفی مانند ناودانی را نیز تولید و به بازار آهن عرضه می کند.

ناودانی ذوب آهن از معروف ترین ناودانی ها می باشد که دارای ویژگی های مخصوص به خود می باشد. در این مقاله به معرفی این نوع ناودانی پرداخته شده است.

معرفی ناودانی و انواع آن:
ناودانی ها یکی از انواع مقاطع فولادی پر مصرف می باشند که ساختار آنها از یک جان که به صورت افقی قرار گرفته است و دو بال که عمود بر جان می باشند تشکیل شده است؛ در واقع می توان شکل ظاهری ناودانی را به U انگلیسی تشبیه کرد.

ناودانی ها را در دسته پروفیل های باز قرار می دهند. ناودانی ها در صنعت و ساختمان به میزان زیادی به کار گرفته می شوند و آنها را در انواع مختلفی مانند ناودانی ساده و مشبک تولید می کنند. ناودانی ذوب آهن اصفهان یکی از انواع ناودانی ها می باشد.

ناودانی ذوب آهن اصفهان:
شرکت ذوب آهن اصفهان به تولید محصولات مختلفی مانند انواع نبشی های بال مساوی، تیرآهن های بال نیم پهن، میلگردهای ساده و آجدار، چهار گوش در ابعاد مختلف و ریل های مختلف می پردازد. یکی از محصولاتی که این شرکت تولید می کند ناودانی ذوب آهن می باشد.

شرکت ذوب آهن این محصول را در اندازه های 140 و 160 میلی متر تولید کرده و به سراسر کشور صادر می کند. برای تولید ناودانی های ذوب آهن از تکنولوژی روز دنیا در کارخانه ذوب آهن استفاده می شود و این نوع ناودانی جزء با کیفیت ترین نوع ناودانی ها می باشد.

روش های تولید ناودانی:
برای تولید ناودانی ها از جمله ناودانی های ذوب آهن از روش های مختلفی استفاده می شود. دو روش فابریک و پرسی برای تولید این مقطع به کار گرفته می شود. در روش فابریک شمش های فولادی را وارد کوره های با حرارت بالا می کنند و آنها را از قفسه های نورد ابتدایی عبور می دهند و طول آن را تنظیم می کنند. سپس با عبور آنها از قفسه های میانی و انتهایی ناودانی نهایی خارج می شود.

اما در تولید ناودانی به روش پرسی ورق های فولادی را از وسط برش داده و به وسیله دستگاه های مخصوص آنها را به شکل ناودانی در می آورند. در واقع ناودانی پرسی بر خلاف ناودانی فابریک از ابتدا شبیه به ناودانی نمی باشد.

قیمت ناودانی ذوب آهن:
ناودانی های ذوب آهن اصفهان نیز مانند دیگر مقاطع فولادی از قیمت جهانی آهن تبعیت می کند که آن هم تحت تأثیر نوسانات دلار و ارز می باشد. با محاسبه وزن ناودانی و قیمت معیار آهن، قیمت نهایی آن را محاسبه می کنند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>