اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

تسمه فابریک

تسمه فابریک:
تسمه فابریک به نوعی از تسمه ها گفته می شود که از جنس فولاد هستند. به طور کلی تسمه ها قطعاتی هستند که از ورق ها بریده شده اند و در انواع مختلف تولید و به مصرف می رسند.

انواع و اقسام تسمه ها با جنس های مختلف وجود دارد که هر یک در مورد خاصی کاربرد دارد. در این مقاله سعی شده است تا انواع تسمه ها را معرفی کرده و اطلاعاتی درباره تسمه فابریک نیز به شما بدهد.

تسمه چیست؟
تسمه از برش های یکسانی از ورق به وجود می آید و دارای کاربردهای صنعتی و ساختمانی می باشد. انواع مختلفی از تسمها وجود دارد که هر یک به مصرف خاصی می رسد.

از جمله این تسمه ها عبارتند از:

  • تسمه آلیاژی، تسمه آلومینیوم، تسمه استیل، تسمه نخی، تسمه پلاستیکی و تسمه آهنی. از میان انواع تسمه ها تسمه های آهنی دارای بیشترین کاربرد می باشند. تسمه فابریک در دسته تسمه های آهنی قرار می گیرد.

تسمه آهنی چیست؟

  • تسمه های آهنی به صورت حلقه هایی هستند که نوعی ماده به آن ها اضافه شده است تا انعطاف پذیری آن ها را بالا برد. منعطف بودن تسمه های آهنی باعث می شود تا پیوند مکانیکی در میان دو یا چند شفت تشکیل شود و تبادل انرژی بین آن ها صورت گیرد. تسمه آهن را به چند روش تولید می کنند که چند نوع تسمه را بر اساس روش انتخابی به ما می دهد. این تسمه ها عبارتند از: تسمه نوردی، تسمه ماشین کاری و تسمه فابریک.

تسمه فابریک:
تسمه فابریک یکی از تسمه های فولادی است که کاربرد زیادی در صنعت و ساختمان دارد. برای تولید این تسمه شمش های فولادی را ریخته گری می کنند و سپس در دماهای بالا چند مرحله نورد می کنند و آن قدر این مراحل را تکرار می کنند تا تسمه به ضخامت مورد نظر برسد.

کاربردهای تسمه فابریک:
از تسمه فابریک استفاده های زیادی در جاهای مختلف می شود که به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم:

  • استفاده در صنایع بسته بندی.
  • استفاده در ساخت انواع تیرچه های فولادی.
  • در ساختمان سازی.
  • در ساخت تیرآهن هایی که به روش جوشکاری لیزری تولید می شوند.
  • سایز و ابعاد تسمه فابریک.
  • تسمه فابریک را در اندازه های مختلفی تولید می کنند. طول این تسمه ها از 2 تا 7 متر بوده و عرض آن ها 1 سانتی متر تا 1 متر می باشد. ضخامت این نوع تسمه ها از 3 تا 10 میلی متر می باشد.
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>