اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

سنگ ساختمانی

به طور کلی در نمای دیوار سنگی، سنگ ها را به دو شیوه دستی و ماشینی (برقی) نماسازی و در دیوار مصرف می کنند. در روش ماشینی نماسازی با ابزارهای گوناگونی از قیبل اره برقی، سنگ سمباده فیبری انجام می شود. بسته به مشخصات اره و سایر ابزارهای، نوع برش و تراش و زوایای مختلفی که در نظر گرفته می شود، نماهای گوناگونی به دست می آید.

نوعی از نمای ماشینی نمای پرداختی یا ساب خورده است که در آن سطح نمای اره شده را با دستگاه های ساب، پرادخت کرده و می سایند. این روش گرانترین نوع نماسازی بوده و بیشتر برای نمای سنگ های تمام تراش و در طرح های ویژه به کار می رود. در روش دستی، نماسازی با ابزارهای گوناگون و به وسیله دست بنای سنگ کار، در معدن یا در کارگاه انجام می گیرد. این نماسازی به چهار دسته کلی تقسیم می شود.

نمای دیوار سنگی طبیعی، سرخود یا معدنی

نمای طبیعی: این اصطلاح در مورد نمای سنگ هایی به کار می رود که به دلیل شکل یا مشخصات فیزیکی شان دستکاری نشده و به همان صورتی که در طبیعت یافت می شوند، در دیوار مصرف می شود مانند سنگ های قلوه یا سنگ های لایه لایه. در مورد سنگ ها در انواع سنگ ساختمانی در دیوارهای سنگی توضیحات کاملی آمده است.

نمای سرخود(معدنی): این اصطلاح درباره سنگ های کوهی و در مواردی به کار می رود که نمای سنگ ها، به همان صورتی که از معدن استخراج شده یا از خرد کردن قله های سنگ به دست آمده است، باقی می ماند ولی قسمت های اضافی و تیز نمای سنگ ها را با پتک می گیرند.

نمای دیوار سنگی کلنگی (پتکی)

نمای سنگ، به وسیله کلنگ ویژه نماسازی، شکل می گیرد و به صورت برجسته و فرو رفته در می آید و اندازه بار سنگ از حدود 4 سانتی متر تجاوز نمی کند. بسته به نوع و اندازه سر کلنگ نماسازی، نماهای گوناگون به دست می آید.

نمای دیوار سنگی تیشه ای(چکشی)

نمای سنگ، به وسیله تیشه یا چکش ویژه نماسازی، شکل می گیرد و به صورت برجسته و فرو رفته، نقطه نقطه ای یا خط دار در می آید. اندازه این برجستگی ها کمتر از حدی است که در نمای کلنگی به چشم می خورد و بار سنگ حداکثر به اندازه 2 سانتیمتر است.

نمای دیوار سنگی قلم کاری

نمای سنگ، با استفاده از چکش و قلم های ویژه نماسازی، به شکل های گوناگون در آورده می شود. ظرافت این نماسازی از بقیه نماسازی ها بیشتر بوده و کار بیشتری می برد. از همین ابزارها و به همین روش عمل قلم کاری دور تا دور سطح نمای سنگ انجام می شود. اندازه بار سنگ، به طور متوسط نیم سانتی متر خواهد بود که در حالت استثنایی تا یک سانتیمتر قابل قبول است. شرح تفصیلی نماها، دیوارهای سنگی آورده شده است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>