اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

آجر

در این ساختمان ها فضای خالی که برای هوا در نظر گرفته می شود به صورت پیوسته از کف پی تا سقف پشت بام ادامه می یابد و تمام بار ثقلی نما توسط پی تحمل می شود. معمولاً بر روی پی، فرو رفتگی در حدود 4 سانتی متر ایجاد می کنند که لبه آجر نامیده می شود. در ساختمان های متوسط و بلند مرتبه باید در هر طبقه از نبشی های تکیه گاهی فولادی برای تحمل بار نمای همان طبقه استفاده شود.

این نبشی ها نیز به سازه متصل شده و توسط آن پشتیبانی می شوند. در سازه قابی، نبشی های تکیه گاهی به وسیله جوش یا پیچ به تیرهای محیطی سازه متصل می شوند. در ساختمان هایی با سیستم دیوار باربر، نبشی های تکیه گاهی به دیوارهای خارجی متصل می شوند.

در اجرای نبشی های تکیه گاهی فوقانی باید فاصله ای بین قسمت فوقانی نما و بال تحتانی نبشی وجود داشته باشد. این فاصله جهت انبساط قائم نما و نیز خیز تیر پیرامونی سازه بر اثر اعمال بارهای زنده است. باید با محاسبه تغییر مکان کوتاه مدت و خزش دراز مدت تیر به دست آید. این فضای خالی با استفاده از یک درزگیر پوشانده می شود. نبشی های تکیه گاهی نباید سرتاسری باشند و بیشینه طول آنها به 6 متر محدود می شود.

تکیه گاه ثقلی در بالای بازشو 

بارهای قائم نماهای آجری، یا به وسیله فونداسیون ها تحمل شود یا در تراز هر طبقه به نبشی های تکیه گاهی منتقل می شود. در نقاطی که بازشوها (در و پنجره ها…) در نمای ساختمان وجود دارند به تکیه گاهی علاوه بر موارد ذکر شده احتیاج است. در نماهای آجری از نبشی های فولادی به عنوان تیرهای نعل درگاهی استفاده می شود.

بر خلاف نبشی های تکیه گاهی، تیرهای نعل درگاهی به منظور تامین امکان جابه جایی نسبی به سازه متصل نمی شوند، بلکه به صورت ساده بر روی نما قرار می گیرند.جهت آزاد گذاشتن حرکت نسبی نما و تیر نعل درگاهی، در محل اتکای تیر نعل درگاهی به نما، نباید از ملات استفاده شود. همانند نبشی های تکیه گاهی در تیرهای نعل درگاهی نیز باید حفره های زه کشی تعبیه شود.اتصالات بین درزگیرها باید به خوبی آب بندی شود.

تمامی درزگیرها باید با حفره های زه کشی همراه باشند. درزگیرها باید تا سطح خارجی نما امتداد پیدا کنند، تا از زه کشی آب به خارج از نما اطمینان حاصل شود. انتهای درزگیرها یا جایی که درزگیرها قطع می شوند باید به اندازه ارتفاع یک آجر به سمت بالا خم شوند. تا از ورود آب به داخل فضای خالی پشت نما ممانعت شود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>