اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


پنجره


نکات مربوط به درب، پنجره، چارچوب

قاب یا چارچوب قسمتی است که لنگه های درب و پنجره اعم از قابت یا بازشو در آن قرار می گیرند.لنگه قسمتی از درب یا پنجره است که در قاب مستقر شده و می تواند ثابت یا متحرک باشد.بائو اعضای قائم لنگه درب یا پنجره را بائو گویند.

وادار تقسیم کننده لنگه درب یا پنجره به دو یا چند قسمت است که به منظور کوچک کردن ابعاد شیشه یا زیبایی به کار می ر ود.پاسار اعضای افقی درب یا پنجره را پاسار گویند.پاخور یال پایینی درب یا پنجره است که پهن تر از یال های دیگر است و به منظور جلوگیری از شکستن شیشه در مقابل ضربه پیش بینی می شود.آستانه یال پایین قاب درب یا پنجره است.

شیشه خور قسمتی از درب یا پنجره است که شیشه در آن قرار می گیرد.آبچکان قسمتی از یال پایین لنگه پنجره بازشو است که برای هدایت آب باران به خارج پیش بینی می شود.کف پنجره سطحی است که پنجره روی آن قرار می گیرد و ممکن است از فلز یا سایر مصالح بنایی از قبیل سنگ و غیره نیز ساخته شده باشد.
زهوار قسمتی درب یا پنجره به منظور تزئین یا درزگیری و سهولت نصب شیشه روی درب یا پنجره به کار می رود.کتیبه قسمتی از درب یا پنجره که ممکن است بازشو یا ثابت باشد و در قسمت بالای درب یا پنجره قرار می گیرد، کتیبه می نامند.

ویژگی های درب یا پنجره فلزی

یال های درب و پنجره باید بر یکدیگر عمود باشند.درب یا پنجره که در آن شیشه نصب می شود باید دارای شیشه خور باشد تا به وسیله آن شیشه از هر طرف به خوبی مهار شود.عمق شیشه خور باید حداقل 2/5 برابر ضخامت شیشه و حداکثر 25 میلیمتر باشد.گیرداری درب یا پنجره به وسیله شاخ، پیچ، جوش و غیره تامین شود.پیچ های درب و پنجره باید از جنس گالوانیزه باشد تا در برابر رطوبت هوا زنگ نزنند.زاویه گردش لولا باید طوری باشد که پنجره حداقل 90 درجه گردش کند.درزهای بین قاب و لنگه پنجره باید به وسیله نوارهای لاستیکی غنی یا کرکی هوابندی شوند.برای پنجره هایی که به داخل باز می شود باید در لنگه بازشو آبچکان تعبیه شود.

محل قرار گرفتن لولا باید متناسب با ارتقا درب و پنجره باشد، در پنجره های به ارتفاع 40 تا 100 سانتیمتر، فاصله لولا ها تا زیر و بالای لنگه 10 سانتیمتر است. در پنجره های به ارتفاع 100 تا 140 سانتیمتر فاصله لولاها تا زیر و بالای لنگه برابر با 18 سانتیمتر و در پنجره های بلند به ارتفاع 200 تا 220 سانتیمتر فاصله لولا از بالای پنجره 23 و از پایین آن 30 سانتیمتر خواهد بود.

نکات مربوط به کارگذاشتن شیشه

  • برش شیشه با الماس بر انجام می شود.
  • در مورد چارچوب های فلزی و چوبی که دارای زهوار هستند باید این زهواره های قابل برداشتن و نصب مجدد باشند.
  • فاصله پیچ های خودکار مصرفی برای زهوارها حدود 20 سانتیمتر است.
  • در مورد شیشه های نشکن باید از یراق آلات مخصوص استفاده شود.
  • در مورد درب ها و پنجره های آلومینیومی که نصب شیشه در آنها نوار لاستیکی صورت می گیرد باید هنگام برش شیشه به فضای لازم برای نوارهای لاستیکی یا پلاستیکی توجه شود.
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>