اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

قاب فولادی

عضو محوری، عضوی را گویند که بتواند تنها نیروی محوری به صورت کششی یا فشاری موجود در دو انتهای خود را تحمل کند. اعضای محوری در سازه های متعددی مانند ساختمان های چندطبقه، پل های معلق، خرپاها و مخازن هوایی به عنوان اعضای اصلی تحمل کننده بار و اعضای فرعی مهار کننده جانبی به کار می روند تا پایداری سازه را تامین کنند.

اعضای محوری در قاب های فلزی ساختمان های چند طبقه به عنوان عضو قطری یا مهاربند برای تحمل بارهای جانبی ناشی از باد و زلزله و کنترل کننده حرکت جانبی قاب، در پل های معلق و کابلی ایستا به صورت آویز و درخرپاها و سازه های فضایی و منابع هوایی به عنوان اعضای باربر اصلی و فرعی استفاده می شوند.

مقاطع مورد استفاده برای اعضای محوری

به صورت خلاصه می توان اعضا ی محوری را از نظر سطح مقطع به چهار دسته زیر تقسیم کرد.

  • سیم ها، مفتول ها، کابل های ساختمانی و طناب ها که اغلب با مقاومت های گسیختگی بسیار زیاد بوده و در ساخت مهاربندی دکل های بلند و پل های معلق به کار می روند. این اعضا باید در هنگام بهره برداری کاملاً کشیده شوند تا قادر به تحمل بار باشند، در غیر این صورت تحت اثر وزن خود خمیده شده و قادر به باربری نخواهند بود.
  • میلگردها، تسمه ها، نبشی ها و ناودانی های تک که به عنوان اعضای با نیروی محوری کم در سازه های مختلف به کار می روند.
  • مقاطع نورد شده به صورت زوج نبشی، سپری، ناودانی و پروفیل های I شکل که معمولاً در مهاربند ساختمان و یا در ساخت خرپاها به عنوان اعضای اصلی به کار می روند، که علاوه بر نیروی کششی تحت نیروی فشاری نیز قرار می گیرند.
  • مقاطع مرکب از نیمرخ های نورد شده و ورق که برای تحمل نیروهای بزرگ محوری مورد استفاده قرار می گیرند. در اعضای محوری که تحت نیروی کششی هستند، پدیده ناپایداری به صورت کمانش کلی و موضعی در عضو پدید نمی آید، بنابراین انتقال نیرو در یک سازه فولادی به صورت کشش، بهترین نوع انتقال نیرو است. علاوه بر آن فولادهای با مقاومت بالا و کابل های چندرشته ای که دارای مقاومت گسیختگی زیاد هستند قادرند بدون وقوع ناپایداری، نیروهای کششی بسیار بزرگ را انتقال دهند. این مزیت در طراحی و ساخت پل های معلق و کابلی ایستا که کابل های با مقاومت بالا از اعضای تشکیل دهنده این نوع سازه ها هستند، به نحو چشمگیری مورد توجه و استفاده طراحان قرار گرفته است.

لاغری به عنوان معیار طراحی

اعضای کششی که لاغری آن ها از حد مجاز تجاوز می نماید، تحت وزن خود شکم داده و حالت شل به خود می گیرند و علاوه بر اینکه آماده جذب نیروی کششی ناگهانی نیستند، در اثر نیروی باد ممکن است به لرزش درآیند. به همین دلیل لاغری اعضای کششی نباید از 300 بزرگ تر باشد.

در اعضای کششی لاغر مثل میلگردها، می توان آن ها را پیش تنیده نمود. در این راستا، میله مهارها را تحت مقداری کشش اولیه قرار می دهند. این کشش اولیه، اولاً شل شدگی میله مهار را از بین برده و آن را آماده جذب نیرو می نماید، ثانیاً بر سختی سازه می افزاید و از لرزش آن در مقابل نیروهای باد و زلزله جلوگیری می کند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>