اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

پنل

پانل های نی بتن از ترکیب خرده های نی، سیمان و مواد شیمیایی تشکیل شده اند. این ترکیب در نهایت و پس از عمل آوری به صورت ورق هایی با ابعاد 1/20×0/60 متر تا 6×3 و با ضخامت 3 میلیمتر تا 25 میلیمتر و با وزن مخصوص 1100 تا 1400 کیلوگرم در هر متر مکعب و ضخامت 50 میلیمتر تا 400 میلیمتر با وزن مخصوص 300 تا 550 کیلوگرم در هر متر مکعب تولید می شوند. این پانل ها از نظر سرعت ساخت، صرفه جویی در مصرف انرژی، کاهش مصرف سیمان و مقاومت های بالای صوتی، حرارتی و سازه ای، با اقبال زیادی در اروپا مواجه شده است.

یکی دیگر از مشخصات این پانل ها سبکی آنها است که در مقایسه با وزن سایر دیوارهای پر کننده مزایای قابل توجهی به شمار می رود.این پانل ها هر نوع رنگ و پوششی را به راحتی می پذیرند و به این ترتیب امکان بهره گیری از انواع نماهای داخلی و خارجی ساختمان میسر است. این پانل ها در زمینه های مختلف انرژی، حریق و آکوستیک و مباحث سازه و زلزله در این مرکز مورد بررسی قرار گرفته و به شرط برآورده ساختن الزامات زیر مورد تایید است.

الزامات پانل های متشکل از خرده های نی بتن

استفاده از پانل های نی بتن به عنوان دیوارهای جداکننده داخلی و خارجی با رعایت الزامات زیر مجاز است.اتصال این پانل ها به عناصر سازه ای باید به گونه ای باشد که ضمن تامین پایداری پانل ها در برابر بارهای خارج از صفحه از اندرکنش بین دیوار و سازه و مشارکت در باربری جانبی جلوگیری به عمل آید.کنترل پایدرای دیوارهای غیر باربر حاصله در مقابل نیروی زلزله ناشی از جرم دیوار مطابق استاندارد 2800 ایران انجام شود.

رعایت استاندارد ملی ایران به شماره 10949 با عنوان مصالح ساختمانی - فراورده های عایق کاری حرارتی، الیاف چوب کارخانه - ویژگی ها یا استاندارد ملی ایران به شماره 10947 با عنوان مصالح ساختمانی فراورده های عایق کاری حرارتی، پشم چوب کارخانه ای - ویژگی ها در خصوص مصالح به کار رفته در این پانل ها الزامی است.لازم است پیش بینی های لازم برای جلوگیری از بروز میعان در داخل پانل و نفوذ آب های ناشی از بارندگی صورت گیرد.طبقه واکنش در برابر آتش باید طبق استاندارد ملی ایران به شماره 8299 تعیین شود.

تمهیدات لازم در خصوص محافظت از این پانل ها در برابر آتش باید بر اساس آیین نامه 444 مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن یا مبحث 3 مقررات ملی ساختمان به کار گرفته شود.رعایت ضوابط مندرج در مبحث 19 مقررات ملی کشور به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی با توجه به ضخامت و کاربری پانل ها به عنوان جداکننده داخلی و دیوار خارجی الزامی است. در صورتی که پانل به تنهایی پاسخگویی ضوابط مذکور نباشد اجرای لایه عایق تکمیلی متناسب با مبحث 19 الزامی است.

مشخصات صدابندی قطعات دیواری باید متناسب با کاربری پانل ها به عنوان دیوارهای جداکننده داخلی در واحدهای متسقل یا دیوارهای خارجی و دیوارهای جداکننده در واحد مسکونی مجاز از هم منطبق بر مبحث 18 مقررات ملی کشور اتخاذ شود. در صورتی که پانل ها به تنهایی پاسخگوی ضوابط مذکور نباشد اجرای تمهیدات الزامی است.لایه نازک کاری روی پانل اعم از اندود تر و خشک باید دوام، چسبندگی لازم در شرایط جوی مختلف و اقلیم های قلیایی را دارا باشد.

درز انبساط بین قطعات پانل در فواصل مشخص و به میزان معین بر مبنای تغییر شکل های ناشی از تنش های حرارتی باید به نحو صحیحی تعبیه شود.درز انقطاع بین قطعات باید با مواد و مصالح مناسب پوشانده شود.رعایت الزامات زیست محیطی در مواد و مصالح به کار برده شده در این محصول الزامی است.

تمامی مصالح و اجزا در این پانل ها باید از حیث دوام، خوردگی، زیست محیطی، بهداشتی و غیره بر مبنای مقررات ملی ساختمان ایران یا آیین نامه های ملی یا معتبر بین المللی شناخته شده و مورد تایید به کار گرفته شود.رعایت تمامی مقررات ملی ساختمان در تمامی مراحل تولید، ساخت و بهره برداری از پانل ها و ساختمان الزامی است.اخذ گواهینامه فنی برای محصول تولیدی پس از احداث کارخانه و راه اندازی خط تولید از این مرکز الزامی است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>