اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

صفحات گچی

این نوع صفحات متشکل از یک هسته گچی است که با ورق های کاغذ گرافت مقاوم پوشش داده شده و به خوبی به آن چسبیده است تا صفحه ای مسطح و مستطیل شکل به وجود آورد. نوع سطوح کاغذی با توجه به نوع استفاده خاص از صفحه تغییر می نماید و هسته گچی ممکن است دارای مواد افزودنی برای به وجود آوردن خصوصیات ویژه باشد. این صفحات گچی پیش ساخته دارای ضخامت 25-8 میلیمتر و وزن مخصوص ظاهری برابر با 950-750 کیلوگرم بر متر مکعب هستند.

برای تولید این نوع ورق ها گچ را با آب و مواد افزودنی مانند چسب و غیره در مخلوط کن ریخته و همگن می کنند. به طوری که خمیر سیال و زودگیر حاصل شود. این خمیر مایع بر روی مقوا (ضخامت 0/6 میلیمتر به وزن 350-300 گرم در هر متر مربع) که در روی نوار متحرکی قرار گرفته و به طور مداوم حرکت می کند، ریخته می شود. و همزمان با این عمل رول ورق مقوایی دیگری باز و بر روی سطح گچ ریخته شده قرار می گیرد و سپس از بین دو غلتک شکل دهنده می گذرد. در مرحله بعدی پس از کمی سخت شدن ورق گچ به خشک کن مناسب هدایت شده و خشک می شود.

الزامات صفحات روکش دار گچی

استفاده از صفحات روکش دار گچی با رعایت الزامات زیر به عنوان پوشش داخلی دیوارهای غیر باربر خارجی داخلی برای مناطق با شرایط اقلیمی مختلف کشور مجاز است.تمامی مشخصات فیزیکی و مکانیکی مربوط به این نوع صفحات باید مطابق با استانداردهای ملی ایران شماره 7830 باشد.در نصب صفحات گچی روکش دار اجرای زیرسازی الزامی است.ضخامت صفحات روکش دار گچی باید متناسب با نوع کاربری و زیرسازی تعیین شود.

در صورتی که قاب های نگهدارنده صفحات روکش دارد گچی (زیرسازی) از فولاد باشد، باید مشخصات قطعات اصلی تشکیل دهنده قاب یا قطعات اتصال منطبق بر مشخصات مندرج در استاندارد ASTM C645 باشد. همچنین استفاده از فولاد گالوانیزه برای زیرسازی، مطابق با استاندارد ASTM A653M الزامی است.در نصب قطعات فولادی قاب های نگهدارنده باید ضوابط مندرج در استاندارد ASTM C754 رعایت شود.

استفاده از پروفیل های زیرسازی مناسب در پیرامون بازشوها، چارچوب درها و پنجره ها الزامی است.اتصال قطعات صفحات روشکدار گچی به زیرسازی باید مطابق استاندارد ASTM C840 انجام شود.رعایت مشخصات استاندارد ASTM C475 در محل درز بین قطعات صفحات روکش دار گچی الزامی است.پیچ های مورد استفاده در اتصالات باید در تطابق با استاندارد ASTM C1002 باشند.

کاغذ زیرین و روی مورد استفاده از در تولید صفحات روکش دار گچی باید از نوع مقاوم در برابر رطوبت و دافع آب بوده و الزامات مربوط به تولید این گونه صفحات گچی را برآورده نماید.استفاده از صفحات روکشدار گچی در مجاورت سرویس های بهداشتی و فضاهای مرطوب در ساختمان باید بر اساس الزامات میزان جذب آب مطابق استاندارد ملی ایران شماره 7830 (طبقه بندی جذب آب رده H) باشد.در مناطقی که در معرض هجوم حشرات موذی مانند موریانه قرار دارند لازم است از صفحات گچی، با روکش مخصوص ضد موریانه استفاده شود.

رعایت الزمات زیست محیطی در مواد و مصالح به کار برده شده در این محصول الزامی است.در اجرای دیوار، رعایت تمامی تمهیدات از نظر عایقکاری حرارتی و صوتی و همچنین مقاومت در برابر حریق ضروری است.اتخاذ تدابیر لازم در نصب دیوار به سازه اصلی برای عدم مشارکت در سختی جانبی الزامی است.در تمامی مراحل حمل و نقل و نگهداری باید صفحات روکش دار گچی بر روی پالت های چوبی به صورت افقی قرار گرفته و روی آنها با لایه های نفوذ ناپذیر مانند نایلون پوشانده شود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>