اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

فونداسیون

به منظور افزایش سرعت و ارتقا کیفیت در اجرای ساختمان های مقاوم کوچک، می توان از فونداسیون های پیش ساخته سبک استفاده نمود. این فونداسیون ها برای تقاضای موجود در ساختمان های پیچ و مهره ای و یک طبقه طراحی، محاسبه و مورد آزمایش قرار گرفته است. استفاده از فونداسیون پیش ساخته می تواند مشکلات مربوط به فونداسیون درجا را رفع نموده و ضمن افزایش سرعت اجرا، کیفیت را نیز خصوصاً در مناطق دور افتاده و روستایی افزایش دهد.

از نکات حائز اهمیت در این طرح، کنترل ظرفیت باربری خاک بستر است. در محل هایی که مقاومت مجاز خاک کم باشد لازم است تمهیدات لازم جهت افزایش سطح بارگیر فونداسیون و یا بهسازی و ارتفا مشخصات خاک به عمل آید. این فونداسیون برای خانه های پیچ و مهره ای 60 متر مربعی یک طبقه به صورت نمونه به مرکز ارائه شده و برای همین کاربرد مورد بررسی و تایید قرار گرفته است.

الزامات فونداسیون منفرد پیش ساخته

استفاده از طرح فونداسیون پیش ساخته پیشنهادی با توجه به نتایج آزمایش های ارائه شده صرفاً برای ساختمان های 1 طبقه با اسکلت فولادی با توجه به پایین بودن سطح بارهای وارده مجاز است.لازم است تمامی مشخصات فنی مهندسی و محاسباتی فونداسیون منفرد پیش ساخته مطابق جزییات ارائه شده در مدارک به مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن باشد.

لازم است کنترل های لازم مربوط به ظرفیت باربری خاک محل با توجه به مقاومت مجاز فشاری خاک محل و ابعاد پی به عمل آید.در سیستم مهاربندی شده لازم است کنترل های لازم از نظر میزان نیروی کششی ایجاد شده در ستون ها به منظور ممانعت از بلند شدن فونداسیون از روی خاک با توجه به سبک بودن آن به عمل آید.طراحی و اجرای کلاف ها و اتصال آنها به پی های پیش ساخته بر اساس محاسبات مربوطه و مطابق با ضوابط مقررات ملی ساختمان ایران و استاندارد 2800 الزامی است.

رعایت تمامی مقررات ملی ساختمان ایران در طراحی، ساخت و اجرای فونداسیون منفرد پیش ساخته الزامی است.رعایت رواداری های مجاز برای ساخت و نصب قطعات پیش ساخته مطابق آیین نامه ACI 117 و راهنمای PCI الزامی است.رعایت تمهیدات لازم در شرایط اقلیمی مختلف و محیط های خورنده ایران برای دوام و پایایی بتن و میلگرد فولادی ضروری است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>