اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

کاربرد کامیون میکسر بتن چیست؟
تراک میکسر در هر پروژه ای که نیاز به تهیه و انتقال بتن باشد، کاربرد دارد. این وسیله به طور گسترده برای انتقال بتن آماده در پروژه های شهری و دورافتاده مورد استفاده قرار می گیرد.

میکسر_بتن

در اغلب پروژه های بزرگ بتنی نظیر سدسازی و پل سازی، بتن مورد نیاز توسط کارخانه بچینگ مستقر و سیستم هایی نظیر جرثقیل و باکت، پمپ بتن و لوله، نوار نقاله و دیگر روش های انتقال بتن تامین می شود.

با این وجود، در این پروژه ها نیز می توان از کامیون میکسر برای انتقال بتن به مکان های مختلف کارگاه استفاده کرد.

تراک میکسر، گاهی اوقات برای حمل ملات، مصالح ساختمانی، مایعات و مصالح فله ای شل نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در مجموع، به کارگیری تراک میکسر در پروژه های زیر متداول است:

  • ساختمان سازی.
  • شهرسازی.
  • ساخت سد.
  • ساخت پل.
  • معدنکاری و تونل سازی (پر کردن فضاهای خالی و بلااستفاده).

تراک میکسر چیست؟
کامیون میکسر بتن یا اصطلاحا «تراک میکسر» (Truck Mixer)، یکی از انواع درام میکسرهای معکوس است که به منظور انتقال و یا اختلاط بتن در ساخت سازه های بتنی مورد استفاده قرار می گیرد.

این نوع میکسر، با نصب تجهیزات مخلوط کردن بتن بر روی شاسی یا نیمه تریلر ساخته می شود. وزن کامیون میکسر بتن معمولا بین 9 تا 14 تن است.

این وسیله می تواند وزن حدود 18 تن بتن را تحمل کند.

کامیون میکسر بتن معمولا به دو صورت مورد استفاده قرار می گیرد:

  • حالت اول: اختلاط بتن پیش از بارگیری و در کارخانه انجام می شود. سپس، کامیون میسکر بتن به منظور بارگیری و انتقال بتن تازه از بچینگ به پروژه مورد استفاده قرار می گیرد.
  • حالت دوم: مواد اولیه خشک با نسبت مشخص درون دیگ کامیون ریخته می شوند. در این حالت، فرآیندهای اختلاط و انتقال به طور همزمان انجام می گیرند.

میکسر بتن چیست؟
مخلوط کن، خلاطه یا میکسر بتن، دستگاهی است که به منظور ترکیب آب، سیمان و سنگدانه (شن و ماسه) برای ساخت بتن تازه مورد استفاده قرار می گیرد.

از مهم ترین انواع میکسرهای بتن می توان به میکسر پیوسته (مقیاس بزرگ) و بچ میکسر (مقیاس کوچک تا متوسط) اشاره کرد. میکسرهای پیوسته تمام عملیات های اختلاط و خروج بتن تازه را به صورت پیوسته انجام می دهند.

در طرف مقابل، بچ میکسرها برای اختلاط و بتن ریزی به صورت پیمانه ای (بچ به بچ) مورد استفاده قرار می گیرند.

بچ میکسرها از نظر محور دوران به دو نوع درام میکسر (محور افقی یا شیب دار) و پن میکسر (محور عمودی) تقسیم می شوند. درام میکسرها نیز شامل انواع شیب دار، بدون شیب و معکوس هستند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>