اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

ترفندهای قبولی در آزمون نظام مهندسی:
آزمون نظام مهندسی ساختمان، یک آزمون چهار گزینه ای و کتاب باز است. البته کتاب باز بودن این آزمون به معنای سادگی آن نیست.

نظام_مهندسی10

در اغلب موارد، آزمون های کتاب باز یا از سطح دشواری بالا برخوردار هستند یا منابع آن ها به قدری زیاد است که یافتن پاسخ یا راه حل صحیح، نیاز به صرف زمان زیادی دارد. از این رو، قبولی در آزمون نظام مهندسی نیازمند تسلط کافی و مدیریت زمان است.

در آزمون های معمولی (تستی یا تشریحی)، حفظیات حرف اول را می زنند. در صورتی که در آزمون های تستی کتاب باز، ارزیابی، تحلیل و ادغام اطلاعات، مهارت هایی هستند که می توانند باعث موفقیت و کسب نمره قبولی شوند. در این بخش، به معرفی ترفندهای قبولی در آزمون نظام مهندسی ساختمان می پردازیم.

آماده سازی منابع:
به منظور آمادگی برای آزمون نظام مهندسی، ابتدا باید منابع مورد نیاز برای قبولی در آن را تهیه کنید. در بخش های بعدی، به معرفی کامل تمام منابع رشته/صلاحیت های مختلف این آزمون خواهیم پرداخت.

آماده سازی منابع، اولین قدم به منظور برنامه ریزی و انتخاب استراتژی مناسب برای مطالعه است. اغلب منابع آزمون نظام مهندسی در اینترنت موجود و قابل دانلود هستند. البته برای روز آزمون، باید این منابع را به طور فیزیکی تهیه کرده و سر جلسه ببرید.

درک مطلب بهتر از حفظ مطلب:
هدف از آزمون نظام مهندسی، ارزیابی توانایی های فنی مهندسان در حوزه های مختلف مربوط به پروژه های ساختمانی است.

از این رو، قبولی در این آزمون، داوطلب باید به درک بالایی از موضوعات تخصصی رسیده باشد. اکثر سوالات آزمون های کتاب باز، نیازمند فرمول نویسی، مقایسه، تحلیل و ارزیابی هستند.

حفظ کردن ساده مطالب نمی تواند موفقیت در این آزمون ها را در پی داشته باشد. البته این موضوع، یکی از مزایای آزمون نظام مهندسی به شمار می رود؛ چراکه حفظ کردن تمام منابع، اگر غیر ممکن نباشد، بسیار دشوار و وقت گیر خواهد بود.

از این رو، در حین آمادگی برای آزمون نظام مهندسی به جای حفظ کردن مطالب، تمرکز خود را بر روی درک مطلب بگذارید.

خلاصه نویسی مطالب مهم، صرفه جویی در زمان:
تعداد منابع آزمون نظام مهندسی در رشته/صلاحیت های مختلف با یکدیگر تفاوت دارد. با این وجود، اکثر قبولی در آزمون هر رشته/صلاحیت نیازمند مطالعه تعداد زیادی منابع است.

در صورت اطمینان از اهمیت برخی از موضوعات و تکرار آن ها در آزمون های قبلی، از خلاصه نویسی استفاده کنید. جستجو کردن در بین خلاصه نویسی ها بسیار سریع تر از پیدا کردن یک مطلب خاص در کتاب های چند صد صفحه ای است.

البته در خلاصه نویسی زیاده روی نکنید. چراکه این کار می تواند نتیجه عکس داشته باشد.

مرتب سازی منابع در امتحان، مرتب سازی مطالب در ذهن:
همان طور که چندین بار به آن اشاره کردیم، تعداد منابع آزمون نظام مهندسی زیاد است. اشاره چندین باره این موضوع مهم، شما را وادار به یافتن یک استراتژی مناسب و بهینه برای کسب نمره کافی می کند. در حین آمادگی برای آزمون نظام مهندسی، یک نقشه ذهنی از مطالب تهیه کنید.

با مشاهده هر سوال، باید قادر به تشخیص کلمات کلیدی و منبع حاوی اطلاعات مورد نیاز برای پاسخگویی به آن سوال باشید.

در واقع، باید بتوانید در کمترین زمان ممکن، منبع و بخش صحیح را پیدا کنید. این مهارت با مطالعه آزمون های قبلی حاصل می شود. در محل آزمون، منابع را مرتب کرده و از بردن منابع اضافی خودداری کنید. این کار از سردرگمی هنگام استفاده از یک منبع یا یافتن موضوع خاص جلوگیری می کند.

حفظ مطالب مهم، کاهش وابستگی به منابع:
در بسیاری از موارد، داوطلبان تصور می کنند؛ کتاب باز بودن آزمون نظام مهندسی، به معنای باز و بسته کردن کتاب ها یا جزوات در هر سوال است. با وجود تأکید بر روی درک مطلب به جای حفظ مطلب، اگر قرار باشد در هر سوال به منابع مراجع کنید، مطمئنا زمان زیادی را از دست خواهید داد.

از این رو، حفظ کردن مطالب بسیار مهم یا مطالب ساده، روش خوبی برای برقراری تعادل بین حفظ و درک مطلب است. این استراتژی، باعث مدیریت بهتر زمان و افزایش فرصت برای پاسخگویی به سوالات دیگر می شود.

مدیریت زمان، کلید موفقیت در هر آزمون:
مدیریت زمان، مهارتی است که باعث افزایش احتمال موفقیت در هر آزمونی می شود. قبولی در آزمون نظام مهندسی، نیازمند کسب یک نمره حداقلی است.

به علاوه، هیچ رقابتی بین شما و دیگر داوطلبان وجود ندارد؛ یعنی تمام داوطلبانی که بتوانند حداقل نمره مورد نیاز را کسب کنند، در این آزمون قبول خواهند شد. از این رو، مدیریت زمان و اولویت بندی پاسخگویی به سوالات از نظر دشواری می تواند شانس قبولی شما را افزایش دهد.

نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی، بهترین منبع برای تمرین:
یکی از بهترین منابع برای تمرین، ارزیابی مهارت ها و تعیین استراتژی آزمون نظام مهندسی، شبیه سازی روز آزمون با استفاده از نمونه سوالات دوره های قبل است.

نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی از سال 1382 تا آزمون های اخیر، در وب سایت معاونت مسکن و ساختمان (+) به طور کامل قرار داده شده است. از این نمونه سوالات برای تمرین، یافتن نقاط ضعف خود و برطرف کردن آن ها استفاده کنید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>