اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

سازه فولادی

در سیستم نیمه پیش ساخته K، اعضایی همچون تیر، ستون و سقف به صورت نیمه پیش ساخته در کارخانه تولید شده و که پس از انتقال به محل با استفاده از بتن ریزی درجا در محل اتصالات، پیوستگی سازه حاصل می شود. در این سیستم تیرها، ستون ها به همراه اتصالاتشان تشکیل یک قاب ساده بتن مسلح را می دهند که بارهای ثقلی در این سیستم توسط این قاب ها تحمل شده و به شالوده منتقل می شود. شالوده در این سیستم به صورت درجا اجرا می شود.

برای تحمل بارهای جانبی وارده به سیستم دیوارهای برشی بتن مسلح در نظر گرفته شده است که به صورت درجا اجرا شده و از طریق دیافراگم سقف به قاب های بتنی اتصال دارد. دیافراگم سقف در این سیستم از نوع صلب است. سایر قطعات الحاقی به ساختمان مانند راه پله ها نیز صورت پیش ساخته تولید می شود.به علت نیمه پیش ساخته بودن قطعات، به نیرو و زمان کمتری جهت ساخت این سیستم نیاز بوده و کنترل کیفیت اعضا به راحتی در کارخانه صورت می گیرد.

الزامات سیستم قاب ساده بتنی نیمه پیش ساخته k با دیوار برشی بتن مسلح درجا

اجرای این سیستم سازه ای به صورت قاب ساختمانی ساده بتن مسلح مشتکل از اعضای نیمه پیش ساخته با اتصالات تر (درجا) و دیوارهای برشی بتن آرمه درجا است که محدودیت های آن مطابق استاندارد 2800 است.ضخامت دیوارهای بتن آرمه نباید از 15 سانتیمتر کمتر باشد.بتن مصرفی باید از نوع بتن سازه ای یا حداقل مقاومت 20 مگاپاسکال باشد.منظم بودن ساختمان در پلان و ارتفاع مطابق استاندارد 2800 الزامی است.

بارگذاری ثقلی و لرزه ای این سیستم به ترتیب بر اساس مبحث 6 مقررات ملی ساختمان ایران با عنوان بارهای وارده بر ساختمان و استاندارد 2800 صورت گیرد.در طراحی سازه ای این سیستم، مبحث 9 مقررات ملی ساختمان ایران، با عنوان طرح و اجرای ساختمان های بتن آرمه مدنظر قرار گیرد و در طراحی، ساخت، نصب و اجرای اعضا و اتصالات قطعات پیش ساخته، رعایت آخرین ویرایش آیین نامه ACI 318 و راهنمای طراحی PCI الزامی است.در صورت تعبیه اعضای مرزی در دیوارهای برشی بتن مسلح ضروری است این اعضا به صورت درجا اجرا شوند و در نظر گرفتن ستون های پیش ساخته قاب به عنوان اعضای مرزی مورد تایید نیست.

در نظر گرفتن تمهیدات لازم در هنگام بتن ریزی در محل اتصال تیرها به ستون های پیش ساخته برای تامین کیفیت مناسب بتن ضروری است مانند ویبره مناسب در آن محل ها.لازم است تمهیدات لازم جهت تحمل نیروی Uplift در اتصال ستون بالایی به ستون پایینی صورت گیرد مانند دندانه دار کردن شیارهای تعبیه شده در بالای ستون پایینی.تامین ضوابط دیافراگم صلب و همچنین تامین پیوستگی و یکپارچگی برای تمامی سقف ها الزامی است.اتصال سقف به قاب و دیوار به صورت پیوسته و یکپارچه طراحی و اجرا شده و میلگردگذاری لازم بر این اساس در محل اتصال انجام شود. همچنین تامین پیوستگی و یکپارچگی در محل اتصال تیر به ستون و اجرای میلگردگذاری لازم ضروری است.

در نصب و اجرا، این سیستم جهت تحمل بارهای حین اجرا کنترل شود.تمهیدات لازم جهت تامین پایداری قطعات پیش ساخته الحاقی به ساختمان مانند راه پله ها، جان پناه ها و…در برابر نیروهای وارده صورت گیرد.
در خصوص این سیستم رعایت مبحث 3 مقررات ملی ساختمان ایران با عنوان حفاظت ساختمان ها در مقابل حریق و همچنین الزامات نشریه شماره 444 مربوط به مقاومت اجزای ساختمان در مقابل حریق با در نظر گرفتن ابعاد ساختمان، کاربری و وظیفه عملکردی اجزای ساختمان الزامی است.در خصوص این سیستم رعایت مبحث 19 مقررات ملی ساختمان ایران با عنوان صرفه جویی در مصرف انرژی الزامی است.

صدابندی هوابرد جداکننده های بین واحدهای مستقل و پوسته خارجی ساختمان و صدابندی سقف بین طبقات باید مطابق مبحث 18 مقررات ملی ساختمان ایرن با عنوان عایق بندی و تنظیم صدا تامین شود.
لازم است تمهیدات لازم متناسب با شراطی مختلف اقلیمی و محیط های خورنده ایران صورت پذیرد.
تمایم مصالح و اجزا در این سیستم اعم از معماری و سازه ای از حیث دوام و زیست محیطی و …باید بر مبنای مقررات ملی ساختمان ایران یا آیین نامه های ملی یا معتبر بین المللی شناخته شده و مورد تایید به کار گرفته شود.اخذ گواهی نامه فنی برای محصولات تولیدی، پس از راه اندازی خط تولید کارخانه از مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن الزامی است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>