اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

دیوار

سرعت قالب بندی در ساخت ساختمان، یکی از عوامل مهم و قابل تامل در ارزیابی سرعت، کیفیت و هزینه یک پروژه محسوب می شود. و هر چه با مدیریت و کنترل صحیح در اجرای سایر مراحل پروژه بتوان قالب بندی را نیز سریعتر و دقیقتر و ساده تر انجام داد، قطعاً می توان سرعت اجرای پروژه را بهبود بخشید.

قالب بندی دیوارهای یک طرفه

از آنجایی که در سیستم قالب بندی دیوار های یک طرفه امکان استفاده از بولت وجود ندارد لذا باید برای مهار فشار جانبی از بولت های مدفون شده در پی و بدنه دیوار و همچنین از فریم های کانتیلیور و جک های مخصوص استفاده شود. در ایران بعلت هزینه بالای این روش معمولاً به همان روش سنتی صورت می پذیرد.

نحوه اجرای قالب بندی دیوار یک طرفه

برای مونتاژ یک دیوار یک طرفه، بعد از دوختن پانل های یک ردیف به وسیله پین و گوه، به منظور در یک راستا قرار دادن پانل ها و ایجاد مقاومت بیشتر در مقابل فشار جانبی بتن، از لوله داربستی به عنوان پشت بند افقی استفاده می شود.

این لوله ها با گیره متوسط به پانل ها متصل می شوند. این گیره، لوله و دو پانل کنار هم را به طور همزمان و محکم نگه می دارد و باعث می شود که در اثر حمل و نقل قالب به صورت یکپارچه، این قطعات از هم جدا نشوند. برای در یک راستا قرار دادن پانل ها از نظر عمودی یا شاقول کردن آن ها، می توان از یک ردیف لوله دیگر در راستای عمود بر این لوله ها نیز استفاده کرد. برای اتصال این لوله ها می توان از گیره دو لوله یا گیره بلند استفاده کرد. در ضمن می توان به جای لوله داربستی از قوطی، ناودانی یا تیرآهن نیز استفاده کرد که با گیره بلند قابل اتصال هستند.

با اضافه کردن تعدادی سولجر به جای لوله های عمودی، می توان قطعات بزرگی از قالب ها را مونتاژ کرده و با جرثقیل به راحتی جابجا نمود. برای اجرای سازه های سنگین و مرتفع و نیز در موارد تکراری که باز و بسته کردن پانل ها وقت گیر است، از این روش برای ساختن پانل یکپارچه استفاده می شود. این امر باعث افزایش سرعت قالب بندی و در نتیجه صرفه جویی در زمان، کاهش قابل توجه استهلاک پانل های کوچک تر و همچنین پایین آمدن هزینه دستمزد و نصب قالب به ویژه در ارتفاع می شود.

  • تجهیزات مورد نیاز
  • پانل ها
  • پین و گوه (یا کلمپس)
  • لوله داربستی (یا ناودانی)
  • گیره متوسط (گیره دو لوله و بلند)
  • سولجر
  • بولت عصایی
  • واشر کاس
  • مهره بولت (خروسکی)
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>