اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

بتن آرمه

سرعت و سهولت قالب بندی، یکی از عوامل مهم در بهبود سرعت اجرای سازه های بتن مسلح به شمار می رود. سیستم قالب بندی با استفاده از میز پرنده علاوه بر سرعت بخشیدن به قالب بندی امکان قالب بندی همزمان و موازی را در کل پروژه ایجاد می کند.در این سیستم بتنی درجا، قالب بندی دیوارها به صورت معمول و با استفاده از قالب های دیواری انجام می شود. اما برای قالب بندی سقف پس از اجرای دیوارها، از میزهای پرنده استفاده شده و دال بتن مسلح سقف اجرا خواهد شد. این میزها پس از قالب برداری توسط جرثقیل از محل بازشوها از سازه خارج می شود.

سازه حاصل از این روش اجرایی، از نوع دیوار باربر بتن مسلح بوده و جز سیستم شناخته شده و منطبق بر آیین نامه ها و استاندارد ملی یا بین المللی است. به علاوه سیستم مذکور دارای عملکرد لرزه ای مطلوبی است و می توان آن را در پهنه های مختلف لرزه خیزی کشور اجرا کرد.

با توجه به این که این روش اجرایی سیستمی مشابه سیستم تونلی در جهت متعامد اصلی ساختمان ایجاد می کند لازم است به منظور عملکرد بهتر باربری جانبی، دیوارهای برشی در هر دو جهت اصلی به میزان لازم تامین شوند. قطعاً چنین نحوه توزیع دیوارهای بتن مسلح در پلان سازه معماری خاصی را بر سیستم حاکم خواهد کرد. سقف های بتن مسلح در این سیستم نیز می تواند به صورت دال تخت یا تیرچه و بلوک طراحی و اجرا شود.در این سیستم امکان تعبیه و پیش بینی مسیرهای توزیع تأسیسات مکانیکی و برقی در زمان میلگرد گذاری و پیش از بتن ریزی سازه وجود دارد.

الزامات سیستم قالب بندی ساختمان های بتن مسلح با استفاده از میز پرنده

مبانی کلی طراحی این سیستم مطابق با ساختمان های بتن آرمه از نوع دیوار باربر صورت گرفته و شیوه اجرای آن به روش قالب ها ی یکپارچه دیوار و استفاده از میز پرنده برای قالب بندی یکپارچه سقف انجام می شود.اجرای این سیستم در تمامی پهنه های لرزه خیزی ایران، حداکثر تا 15 طبقه یا 50 متر از تراز پایه بلامانع است.طراحی سازه ای ساخته شده با این روش قالب بندی براساس آخرین ویرایش استاندارد 2800 ایران و آیین نامه آبا انجام می گیرد.

رعایت ضوابط مربوط به شکل پذیری متوسط و زیاد متناسب با لرزه خیزی مناطق مختلف ایران مطابق استاندارد 2800 الزامی است.منظم بودن ساختمان در پلان و ارتفاع ضروری است.در این سیستم ارتفاع خاصل دیوارها در هر طبقه حداکثر 3 متر و ضخامت دیوار حداقل 15 سانتیمتر است.رعایت خداقل مقاومت نمونه استوانه ای 25 مگاپاسکال برای بتن سازه ای و حداقل تنش تسلیم 400 مگاپاسکال برای فولاد الزامی است.

در نظر گرفتن ملاحظات خاص در معماری جهت بتن و باز نمودن قالب های دیوارها و ورود و خروج میزهای پرنده برای قالب بندی سقف ضروری است.تامین آرماتورهای اضافی در اطراف بازشوها بر اساس مبحث 9 مقررات ملی ساختمان الزامی است.قالب برداری اجزای سازه ای باید مطابق مبحث 9 مقررات ملی ساختمان صورت گیرد.

استفاده مواد افزودنی شیمیایی (روان کننده، فوق روان کننده و افزودنی های تسریع کننده گیرش بتن) باید مطابق با مقررات ملی ساختمان و یا سایر مراجع معتبر بین المللی بوده و همچنین نوع و میزان مصرف آنها بر مبنای مشخصات اجرایی و اقلیمی کشور انتخاب شود.در شرایط اقلیمی مختلف باید تمهیدات لازم در طراحی و اجرای ساختمان ها در نظر گرفته شود.طراحی و اجرای جزییات مناسب در محل اتصال دیوارهای غیر سازه ای به منظور عدم مشارکت در سختی جانبی سازه الزامی است.

لحاظ نمودن جزییات دقیق مسیر و محل نصب تمامی اقلام تأسیسات برقی و مکانیکی در مرحله طراحی و اجرا ضروری است.تمهیدات لازم در اجرای نازک کاری و نماسازی بر روی سطوح بتنی باید در مراحل طراحی و اجرا در نظر گرفته شود.سقف های بتن مسلح در این سیستم به صورت دال یک طرفه یا دو طرفه با استفاده از قالب های ماندگار نوع پلی پروپیلن اجرا می شوند.تحلیل و طراحی قطعات بتن مسلح سقف به همراه میلگرد گذاری های خمشی و برشی باید بر مبنای روش های معتبر شناخته شده و آیین نامه های معتبر بتن مسلح صورت پذیرد.

در محل اتصال سقف با دیوار ها میلگرد گذاری ویژه طولی و عرضی جهت توزیع یکنواخت تلاش ها و ایجاد یکپارچگی سقف و دیوار از حیث اتصالات الزامی است.منظور نمودن بارهای حین اجرا در استفاده از قالب پلی پروپیلن جهت سقف ضروری است.در نظر گرفتن جزییات دقیق مسیر و محل نصب تمامی اقلام تأسیسات مکانیکی و برقی در مرحله طراحی و اجرای سقف و دیوار ضروری است.اخذ گواهینامه فنی برای محصول قالب ماندگار نوع پلی پروپیلن از مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن الزامی است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>