اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

قالب عایق

این روش اجرا یکی از انواع شیوه های اجرای سیستم ICF است در این روش قالب های ماندگار به صورت پانل های مستطیلی در کاخانه تولید و به کارگاه منتقل می شوند. این پانل ها مشتکل از دو لایه ورق پلی استایرن، مش میانی و آرماتورهای خرپایی برای نگه داشتن آرماتورهای افقی و عمودی تعبیه شده است.سازه حاصل از این شیوه اجرا جزو سازه های دیوار برابر بتن مسلح محسوب شده و با شرط رعایت الزامات و ضوابط مندرج در آیین نامه های ملی و بین المللی در شرایط مختلف شکل پذیری قابل اجرا است.

الزامات سیستم قالب عایق ماندگار مسطح پلیمری

سیستم سازه ای حاصل از این روش اجرا به عنوان سیستم سازه ای دیوار باربر با دیوارهای برشی بتنی مسلح محسوب می شود در صورتی که ضوابط شکل پذیری بر اساس آیین نامه 2800 و مبحث 9 مقررات ملی ساختمان رعایت نشود و با استناد به بند مبحث 9 مقررات ملی اسختمان کاربرد این سیستم صرفاً در مناطق با خطر نسبی کم و متوسط و برای ساختمان های دارای اهمیت کم و متوسط تا حداکثر ارتفاع 10 متر مجاز است. بدیهی است در صورتی که ضوابط شکل پذیری رعایت شود ضمن رعایت ضوابط مقاومت در برابر حریق حداکثر ارتفاع ساختمان بر اساس ضوابط آیین نامه 2800 ایران، 50 متر از تراز پایه است.

بارگذاری ثقلی و لرزه ای سیستم سازه ای حاصل از این روش به ترتیب بر اساس آخرین ویرایش های محبث 6 مقررات ملی ساختمان و استاندارد 2800 ایران صورت گیرد.طرح سازه ای سیستم حاصل از این روش، باید بر اساس مبحث 9 مقررات ملی ساختمان یا آیین نامه ACI318-05 و ویرایش های بعد از آن صورت گیرد.
ضخامت دیوراه های بتنی نباید از 15 سانتیمتر کمتر باشد.بتن مصرفی باید از نوع بتن سازه ای و با حداقل مقاومت 20 مگاپاسکال و حداکثر اندازه اسمی سنگدانه مصرفی 20 میلیمتر باشد.

مشخصات تمامی مصالح مصرفی مربوط به اجزا قالب بندی ماندگار، باید مطابق با استانداردهای بین المللی معتبر و اسناد ارائه شده باشد.مشخصات سایر مصالح مصرفی نیز باید مطابق استانداردها و آیین نامه های ملی یا معتبر بین المللی باشد.پلی استایرن مورد استفاده باید از نوع منبسط شونده کندسوز یا خود خاموش شو، مطابق با استانداردهای معتبر بین المللی و دارای گواهینامه فنی از مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن باشد.

برای حفاظت از بلوک سقفی از بلوک سقفی پلی استایرن و جلوگیری از برخورد مستقیم هر گونه حریق احتمالی با بلوک لازم است تا زیر سقف به وسیله پوشش مناسب مانند یک تخته گچی به ضخامت حداقل 12/5 میلیمتر یا اندود گچ به ضخامت حداقل 15 میلیمتر محافظت شود. مسئولیت جزییات و اجرای مناسب برای این موضوع بر عهده شرکت است.محافظت از بلوک دیواری پلی استایرن باید به وسیله پوشش مناسب به عمل آید. این پوشش می تواند یک تخته گچی با ضخامت 12/5 میلیمتر یا سایر مصالحی که بر اساس مدارک فنی مصوب و معتبر از نظر مقاومت در برابر دمای بالا معادل آن عمل می کند، باشد.

پوشش محافظت کننده بلوک های پلی استایرن باید دارای اتصال مکانیکی به سازه باشند. اتصال پوشش به پلی استایرن به تنهایی مجاز نیست.چنانچه اتصال پوشش محافظت کننده به دیوار، از طریق رابط های پلاستیکی باشد، حداکثر ارتفاع مجاز ساختمان دو طبقه خواهد بود.دیوارهای بین واحدهای مستقل مانند دیوار بین آپارتمانهای مسکونی یا واحدهای تجاری، اداری مستقل و غیره، در هر ساختمان باید دارای مقاومت کافی در برابر آتش باشند. در این دیوارها باید به صورت مناسب از مصالح حریق بند استفاده شود به گونه ای که بلوک های پلی استایرن در این قسمت بین دو فضای مجاور پیوستگی نداشته باشند و از گسترش هر گونه حریق احتمالی بین دو فضایی که به وسیله دیوار مقاوم در برابر آتش از یکدیگر جدا شده اند جلوگیری شود.

به منظور تامین مقاومت کافی سقف ها در مقابل آتش لازم است فوم پلی استایرن در مرز سقف / کف هر طبقه قطع شود و بین طبقات امتداد نداشته باشد. در این قسمت ها در صورت نیاز و برای تامین مقاومت لازم باید از مسدود کننده های آتش استفاده شود.فوم پلی استایرن نباید بین واحدهای مستقل مجاور امتداد داشته باشد. این ماده باید در مرز دیوار جدا کننده بین واحدهای مستقل مجاور از جمله کریدورها قطع شده و مطابق با مقررات لازم در برابر آتش، آتش بندی شود.

مقاومت سیستم در برابر آتش برای دیوار و سقف با توجه به تعداد طبقات نوع و جزییات دیوار بتنی مطابق مبحث 3 مقررات ملی ایران در خصوص حفاظت ساختمان ها در مقابل حریق و الزامات نشریه شماره 444 مرکز تحقیقات مسکن مربوط به مقاومت جداره ها در مقابل حریق تامین شود.کلیه مقررات ساختمانی و مقررات محافظت در برابر آتش باید به تناسب و بر اساس مقررات موجود در کشور رعایت شود.رعایت تمامی مباحث مندرج در مبحث 18 مقررات ملی ساختمان به جهت صدابندی دیوار و سقف الزامی است.

لازم است تمهیدات لازم به منظور تامین صدابندی مورد انتظار به خصوص در دیوارهای بین واحدها با استفاده از روش های توصیه شده در مقررات ملی ایران انجام شود.رعیات مباحث مربوط به صرفه جویی در مصرف انرژی مطابق مبحث شماره 19 مقررات ملی ساختمان ضروری است.تمهیدات لازم در شرایط اقلیمی مختلف کشور برای پوشش نهایی جهت مقابله در محیطهای خورنده و نیز استفاده از فولادی گالوانیزه در این محیط ها و رعایت الزامات مربوط به مبحث 9 مقررات ملی ساختمان الزامی است.

در مناطقی که در معرض خطر حمله حشرات موذی، مانند موریانه قرار دارد لازم است تمهیدات لازم برای محافظت از لایه پلی استایرن به عمل آید.در تمامی مراحل تولید و اجرا مسئولیت نظارت عالیه و کنترل کیفی بر عهده شرکت متقاضی است.رعیت تمامی مباحث مقررات ملی ساختمان و آیین نامه های ملی در استفاده از این سیستم الزامی است.توجیه اقتصادی طرح از وظایف مرکز تحقیقات ساختمان مسکن نبوده وصرفاً به عهده شرکت متقاضی است.اخذ گواهینامه فنی برای محصولات تولیدی، پس از راه اندازی خط تولید کارخانه از مرکز تحقیقات ساختمان و مسن الزامی است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>