اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

دیوار برشی

در دیوار برشی فولادی بازشودار با افزایش حدود هر 3 درصد مساحت بازشو، کاهش 3 درصدی ظرفیت برشی و کاهش 5 درصدی سختی سیستم، کاهش 3 درصدی جذب انرژی و کاهش یک درصدی تنش فون مایسس و همچنین افزایش یک تا 2 درصدی کمانش خارج از صفحه به دست می آید.

در دیوارهای برشی فولادی تأثیر پهنا در کاهش ظرفیت ها بیشتر از ارتفاع بوده به طوری که بازشوهایی که پهنای کمتری دارند، ظرفیت برشی 2 تا 6 درصد، سختی 6 تا 11 درصد، جذب انرژی تا 6 درصد بیشتری دارند. کمانش 4 تا 12 درصد بیشتری دارند.در دیوارهای برشی فولادی جابه جایی پهنا و ارتفاع تأثیر قابل توجهی بر روی پارامتر ها ندارد. در دیوار برشی فولادی با 6 تا 17 درصد بازشو، ضریب اصلاح نیروی برشی برای هر پهنای تا ارتفاع 700 میلیمتر بین 0/59 تا 0/88 تغییر می کند.

به طور کلی در دیوارهای برشی فولادی توزیع تنش در اعضا مرزی بسیار متغییر بوده که با افزودن انواع سخت کننده ها توزیع تنش در این اعضا یکنواخت می شود. در دیوارهای برشی فولادی بازشودار تقویت شده با FRP عموماً با اضافه شدن سخت کننده ها، تنش ها در دیوار به حد قابل ملاحظه ای کاهش می یابد. این در حالی است که تنش های بزرگ تری در سخت کننده ها به وجود می آید که نشان از افزایش ظرفیت پس کمانشی و توسعه بهتر عملکرد میدان کششی در ورق پر کننده آنها است.

بیشترین تأثیر بر روی کاهش کمانش خارج از صفحه را به ترتیب سخت کننده های افقی- قائم، قائم، ضربدری دارند.سخت کننده های FRP باعث افزایش سختی الاستیک، ظرفیت برشی و مقاومت در دیوار می شوند.سخت کننده های افقی - قائم در افزایش سختی سیستم تا 15 ٪، جذب انرژی تا 22 درصد، و ظرفیت برشی تا 24 درصد بسیار موثر است. این در حالی است که این سخت کننده ها موثرترین نوع آرایش سخت کننده ها به دلیل محصور بودن محیط بازشو و پیوستگی سخت کننده های دور تا دور بازشو در کاهش کمانش خارج از صفحه هستند.

افزودن سخت کننده های قطری بر خلاف دیوار برشی فولادی بدون بازشو، بر روی کمانش خارج از صفحه در دیوار برشی بازشودار اثر چندانی ندارد. اما باعث بهبود رفتار هیسترزیس دیوار برشی شده و اضافه کردن این نوع سخت کننده به عنوان عامل تقویتی دیوارهای برشی فولادی بازشودار سبب افزایش ظرفیت باربری تا 26 در صد، جذب انرژی تا 22 درصد و سختی سیستم تا 18 درصد می شود.

سخت کننده های قطری، سبب نزدیک شدگی ستون های می شوند و میزان نزدیک شدگی توسط این نوع سخت کننده ها، بیش از زمانی است که از سخت کننده های افقی، افقی - قائم تواماً استفاده می شود. از این نظر استفاده از این نوع سخت کننده های بر معایب سیستم می افزاید.سخت کننده های ضربدری به عنوان عامل تقویتی دیوارهای برشی فولادی بازشودار سبب افزایش ظرفیت تا 48 درصد، جذی انرژی تا 33درصد و سختی سیستم تا 38 درصد می شود. دیوار برشی فولادی بازشودار تقویت شده با FRP می تواند با ضریب رفتار 15 معادل شود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>