اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

قاب خمشی

یکی از موارد مهمی که در آسیب پذیری مطرح است، شناخت نقاط ضعف سازه و تعیین موقعیت آنها است. تعیین موقعیت و چگونگی ایجاد مفاصل و تغییر شکل های خمیری، در واقع نقاط ضعف سازه را به ما می شناساند و به تبع آن نحوه مطلوب تقویت و مقاوم سازی سازه را برای ما مشخص می کند.یکی از مهم ترین مسائل جهت تامین عملکرد مناسب ساختمان ها در برابر زلزله، طراحی و پیکربندی صحیح لرزه ای آنها است.

ساخت ساختمان های جدید مطابق ضوابط و دستورالعمل های لرزه ای این امکان را فراهم می نماید تا بتوان نسبت به عملکرد قابل قبول ساختمان هایی که در حال حاضر ساخته می شوند به هنگام وقوع زلزله های آتی اطمینان داشت. همچنین آشنایی با مفاهیم نوین طراحی لرزه ای سبب می شود تا امکان ارزیابی لرزه ای بهتر ساختمان های موجود نیز فراهم شود و به دنبال آن بتوان راهکارهای بهسازی لرزه ای را به گونه ای ارائه نمود که امکان عملکرد لرزه ای طراحی و اجرا شده است، حاصل شود.

قاب های خمشی فولادی سیستمی است که اتصالات بین تیر و ستون آن به گونه ای طراحی می شوند که انرژی زیادی اتلاف نمایند و کمک اساسی به شکل پذیری سیستم کنند.با توجه به حوادث ناشی از خرابی های پیشرونده در سال های اخیر، اکثر آیین نامه ها بر کنترل موضوع خرابی پیشرونده تأکید نمودند. تحلیل خرابیپیشرونده نقش مهمی در تشخیص پایداری سازه ها در اثر بمب گذاری، برخورد وسائل نقلیه، آتش سوزی و غیره دارد.

خرابی پیشرونده، پدیده ای است که طی آن، خسارت جزئی در یکی از اعضای سازه، باعث خسارت کلی در سازه می شود. در حقیقت، با گسیختگی موضعی در بخشی از سازه، پایداری کل سازه مورد تهدید قرار می گیرد. خسارت جزئی در عضو می تواند ناشی از انفجار، آتش سوزی، برخورد وسیله نقلیه به سازه، نشست ناگهانی و غیره باشد. این آسیب ها اغلب در مدت زمان کوتاه و به صورت دینامیکی به سازه اعمال می شود.

از قاب خمشی همواره به عنوان یکی از سیستم های باربر جانبی شکل پذیر با قابلیت تحمل تغییر شکل های غیر خطی بزرگ بدون هر گونه کاهش قابل توجه در مقاومت و یا پایداری آن یاد شده است و از آنجا که در آیین نامه های جدید عملکرد لرزه ای سیستم ها مبنای طراحی قرار می گیرد، ارزیابی عملکرد لرزه ای این سیستم نیز از اهمیت قابل توجهی برخوردار شده است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>