اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

ضایعات

آینده بازیافت الکترونیکی درخشان است، با توجه به این که در حال حاضر بازار آن شکوفاتر شده، این صنعت به سمت مثبتی در حرکت است و با استفاده از تجهیزات پیشرفته بازیافت ضایعات الکترونیکی رقابتی تر خواهد شد. در حال حاضر درصد بازیافت الکترونیکی که از فرآیند مکانیکی و تکنولوژی های جداسازی اتوماتیکی استفاده می کنند، نسبتا پایین و 38 درصد است، در حالی که جمع آوری تجهیزات الکترونیکی حدود 75 درصد است و حدود 60 درصد به صورت دستی جداسازی صورت می پذیرد.

در آینده نزدیکی نقش شرکت های دمونتاژ (demanufacturing) بسیار قوی تر شده و اتوماسیون با پیشرفت فناوری ارتقا خواهد یافت. هزینه یک عامل است و سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که کدامیک از فناوری های کنونی یا دمونتاژ دستی می تواند ضایعات الکترونیکی تمیزتری تولید کند. جواب این است که در فرآیندهای دستی نسبت به دمونتاژ دستی ارزش افزوده بیشتری به دست می آید، اما راندمان فعالیت دستی در زمان خاصی از نظر فیزیکی با محدودیت مواجه است. در آینده با توسعه اتوماسیون مواد بازیافتی پرارزش به بازار عرضه خواهد شد که کیفیت محصولات نهایی را بهبود خواهد بخشید.

مدیرعامل شرکت بازیافت الکترونیکی Sims می گوید: به نظر نمی رسد رشد زیادی در شرکت های فرآیند قراضه سنتی که در بازار بازیافت الکترونیک درگیر شده باشند، حاصل شده باشد. محدودیت های زیادی در این زمینه وجود دارد، چون یقینا با مواد بالقوه خطرناکی مواجه و درگیر خواهد شد. یک شرکت فرآیند سنتی ضایعات که می خواهد فعالیت بازیافت الکترونیکی انجام دهد، باید فرآیندهای کنونی خود را هماهنگ و منطبق، روابط پایین دستی با دیگر فرآیندکننده های تخصصی در زمینه الکترونیک را برقرار کرده و یک شرکت وابسته جداگانه بازیافت الکترونیک (e-cycling) ایجاد کند.

شرکت Sims تنها شرکتی نیست که یک شرکت زیرمجموعه بازیافت الکترونیکی ایجاد کرده، شرکت های دیگری نیز در این زمینه فعالیت دارند، مثلا شرکت دیگری در استان کلرادو تحت عنوان " مدیریت ضایعات " هشت واحد بازیافت الکترونیک دایر کرده که عمدتا مانند دیگر واحدهای بازیافت الکترونیکی از روش های دستی برای بازیافت استفاده می کنند، اما در نظر دارد که ظرف شش ماه آینده کارخانه های خود را مجهز به آخرین تجهیزات پیشرفته کند.

شرکت Universal Scrap Metals دستگاه USMe را ساخته که به صورت فیزیکی تجهیزات فرسوده الکترونیکی را از یکدیگر جدا کرده و همزمان اطلاعات خدمات انهدام را ارائه می دهد. با توجه به این که این دستگاه از جداسازی اتوماتیک استفاده نمی کند. پس از اوراق ضایعات باقیمانده آن خرد شده و غلظت آن را قبل از ارسال به تجهیزات فرآیندکننده پایین دستی افزایش می دهد.

شرکت Sims به سرعت واحدهای بازیافت الکترونیک خود را در آمریکای شمالی و جهان با خرید و رشد ارگانیک توسعه داده و این توسعه از طریق خرید بعضی از کارخانه های قدیمی یا احداث واحدهای جدید فرآیند ضایعات میسر شده است. این شرکت یک خط فرآیند بسیار بزرگ اتوماتیک دارد و بزرگ ترین کارخانه فرآیند الکترونیک قراضه در کانادا است که می تواند سالانه 60 هزار تن در سال قراضه الکترونیک تولید کند. این کارخانه قراضه الکترونیک را به تعدادی قراضه متفاوت جدا می کند و اندازه آن را با قیچی (Shredder) کاهش می دهد.

مدیرعامل شرکت اضافه می کند: تجهیزاتی را نصب کرده ایم که فلزات را از پلاستیک جدا می کند، به طوری که در مخازن آهن قراضه و ضایعات پلاستیکی وجود ندارد، علاوه بر این کارخانه Sims از جداسازی سنتی برای ضایعات فلزی و ماشین های جداسازی نوری و اشعه مادون قرمز در کانال ها(Streams) برای جداسازی پلاستیک استفاده می کند، همچنین کارخانه تکنولوژی جداسازی شیشه دارد که حدالامکان ذرات شیشه را از ضایعات تفکیک می کند، علاوه بر این، سیستم های اتوماتیک برای جداسازی شیشه سربدار را از شیشه بدون سرب دارد.

در این صنعت نگرانی در مورد بازیافت لوله اشعه کاتدی (CRT) شیشه ای سربدار از مانیتور کامپیوترها و تلویزیون های کهنه وجود دارد. سرب ماده قابل بازیافتی است، اما به راحتی نمی توان آن را از شیشه به روش سودمند و ایمن از نظر محیط زیست جدا کرد، اما فناوری های نوظهور متعددی وجود دارد که می تواند به این صنعت این امکان را بدهد که شیشه CRT را بازیافت کنند.

خرد کردن و جداسازی

مدیرعامل شرکت Synergy Recycling اعلام کرد که موفقیت های حاصله در فرآیند قراضه تمیز نه تنها از طریق فناوری جداسازی (Sorting) به دست آمده، بلکه این موفقیت در روش خرد کردن قراضه الکترونیک نیز حاصل شده است. با استفاده از روش های ترکیبی بدقت جریان مغناطیسی، عدسی چشمی و تکنیک های جداسازی هوایی ضایعات را از یکدیگر جدا می کند. این روش فولاد، آلومینیوم، مس، شیشه، بورد مدارات چاپی و پلاستیک را جدا کرده و به کانال های تمیز هدایت می کند که به قسمت های مربوطه تغذیه خواهد شد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>