اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

فولاد

تجزیه و تحلیل تکنولوژی های تولید فولاد از دیدگاه انرژی مصرفی: مصرف انرژی برای احیاء و ذوب در کوره بلند به خصوص با توجه به تحقیقات کاربردی که در 30 سال گذشته کشورهای پیشرفته صنعتی با هزینه بسیار زیاد انجام دادند. تقریبا حدود 5 درصد با محاسبات تئوری اختلاف دارد به عبارت دیگر امید به کاهش زیاد انرژی مصرفی به ازای تن تولید آهن خام که محصول اصلی کوره بلند است در کشورهای پیشرفته وجود ندارد.

نتایج تحقیقات کاربردی در کوره های قوس الکتریکی کشورهای پیشرفته صنعتی که عمدتاً قراضه و فولاد برگشتی را در آنها ذوب و به انواع فولاد تبدیل می کنند. مصرف برق به ازای تن تولید فولاد خام حدود 45 درصد، زمان ذوب تا ذوب 78 درصد و مصرف الکترود حدود 83 درصد به ازای تن تولید فولاد خام در کشورهای پیشرفته صنعتی در چند سال اخیر بر کاهش یافته است.

میانگین مصرف انرژی به ازای تن تولید فولاد خام کشور آلمان از سال 1990 تا 2016 حدود 13 درصد کم شده است در نتیجه تولید گاز CO2 هم به ازای تن تولید فولاد خام 15.3 درصد کاهش یافته است. در سال 2016 آلمان حدود 4/42 میلیون تن فولاد خام تولید نمود.

میزان گاز CO2 رها شده در محیط زیست نسبت با همین مقدار تولید در سال 1990 حدود 12.4 میلیون تن در سال 2014 کاهش داشت این میزان کاهش گاز مساوی گاز CO2 ایست که حدود 5 میلیون خودروی سواری در سال 2016 در محیط زیست آلمان رها نمودند.

میانگین مصرف مواد احیاء کننده در سال 1945 به ازای تولید یک تن آهن خام مذاب در کوره های بلند آلمان معادل حدود 1000 کیلوگرم کک بود. در سال 1990 این عدد به حدود 500 کیلوگرم کک کاهش یافت. در سال 2016 میانگین مصرف کک برای تولید یک تن آهن خام مذاب آلمان حدود 435 کیلوگرم بود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>