اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

ضایعات

قراضه بازگشت داد شده از محصولات آلومینیمی که عمر آنها به پایان رسیده است مانند UBC ها یا اجزای خودرو را قراضه قدیمی می نامند. قراضه های قدیمی شامل چند دسته اصلی بوده و لذا با روش های مختلف خاص خود فرآوری می شوند. بنابراین مشابه قراضه های داخلی و جدید، در صورتی که قراضه از نظر تمیزی، ترکیب و کیفیت قابل تفکیک باشد، امکان بکارگیری روش های خاص برای بازیافت آنها وجود دارد.

به عنوان مثال کابل های خطوط انتقال که حجم قابل توجه و ترکیبی مشخص دارند، قابلیت ذوب مجدد توسط واحدهای تولیدی محصولات نیمه ساخته، واحدهای تولید شمشال ثانویه و واحدهای ذوب و ریخته گری مستقل را دارند. علاوه بر این UBC ها از مهم ترین قراضه های آلومینیم هستند که به ویژه در ایالات متحده حجم بسیار وسیعی از قراضه های آلومینیمم را شامل می شوند. UBC ها پس از جمع آوری و عدل سازی به واحدهای بازیافت منتقل می شوند. در این واحدها قوطی های عدول شده در کوره ذوب می شوند. البته اغلب این کوره ها به تجهیزات کنترل محیطی خاص مجهز بوده تا تصاعد گازهای حاصل از سوختن لاک و رنگ موجود کنترل شود.

قراضه های قدیمی حاصل از اکستروژن و صفحات قدیمی که از نظر فنی و اقتصادی قابل تفکیک نیستند، همراه با قراضه های ریختگی آلومینیم حاصل از خودرو و ماشین کناری و همچنین قراضه های صنعتی جدید که شکل نامطلوبی دارند (مانند براده ها و تراشه ها)، پس از جمع آوری به طور مستقیم به واحدهای بازیافت یعنی واحدهای ذوب ثانویه منتقل می شوند. واحدهای ذوب ثانویه به نحوی طراحی شده اند که گستره وسیعی از ضایعات آلومینیم تحت فرآوری قرار گیرد.

مواد ورودی بازرسی و پس از طبقه بندی دستی یا سایر روش های مانند جدایش با واسط سنگین، باطله های آنها جدا می شود. سپس ذوب در کوره های الکتریکی و با سوخت گازی یا مایع صورت می گیرد. بسته به نوع قراضه از انواع مختلف کوره (اجاق گردان، تشعشعی و غیره) استفاده می شود. به منظور حذف آلودگی ها و جلوگیری از اکسیداسیون با افزودن روان ساز نمکی، سرباره روی سطح مذاب تشکیل می شود. از جمله این روان سازها می توان به مخلوط کلرید سدیم (48.5 درصد)، کلرید پتاسیم (48.5 درصد) و کمپلکس نمک فلوریدی (3 درصد) اشاره نمود.

در نهایت قلز مذاب از کوره تخلیه شده و عناصر آلیاژی به آن اضافه می شوند. لذا محصول به دست آمده از اغلب واحدهای ذوب ثانویه، آلیاژهای ریختگی است. البته از واحدهای ذوب ثانویه محصولات دیگری مانند محصولات پودری مورد استفاده در اکسیژن زدایی فولاد و سایر فلزات قابل تولید هستند. در بین فعالان بازار قراضه ایران، ضایعات آلومینیوم به دو دسته ضایعات آلومینیم نرم و آلومینیم خشک تقسیم بندی می کنند که ضایعات آلومینیم نرم شامل ضایعات کابلی، پروفیل، ظرفی، قوطی های نوشیدنی، زینک و... و ضایعات آلومینیم خشک شامل ضایعات پیستون، سرسیلندر، رینگ و... می شود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>