اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

اکستروژن

زمانی که از توسعه پی در پی استفاده از فلزی سبک در روی بنای کشتی های تجاری و تفریحی و استفاده گسترده از آن در تجهیزات اصلی و جانبی به خصوص محصولات نیم تمام شده اکستروژنی، صحبت می کنیم، منظور آلیاژهای اکستروژنی سری6000( Al- Mg-Si) است، چرا که این آلیاژها شکل پذیری حرارتی خوبی نشان می دهند، تلفیق خواص خوبی دارند و می توانند در سیکل های حرارتی اقتصادی و ساده نیز عملیات حرارتی شوند.

ترکیب این آلیاژها بر مینای نسبت های مختلفی از عناصر آلیاژی اصلی ( منیزیم و سیلیسیم) و اضافه کردن مقادیر اندکی مس، منگنز و کروم شکل می گیرد. این دسته ها خواص مکانیکی خوبی دارند، کیفیت سطحی آنها بعد از تمام کاری عالی است، مقاومت در برابر خوردگی بالایی دارند و جوشکاری آنها راحت است. نقشه ارائه شده در شکل 1 ترکیب شیمیایی چندی از آلیاژهای آلمینیومی معروف در زمینه اکستروژن مثل 6060 و 6063 را نشان می دهد، که پرکاربرد ترین آلیاژها در تولید درها و پنجره ها، تجهیزات ساختمان ها، تزئینات و حتی تولید فیکسچرها هستند. از طرفی آلیاژهای 6005 و 6082 با توجه به خواص مکانیکی خوبی گه از خود نشان می دهند اغلب در ساخت سازه ها و زیر سازه های اتومبیل و خودرو های ریلی به کار می روند.

قطعات اکستروژنی آلمینیومی می توانند اشکال بسیار پیچیده ای داشته باشند و به همین دلیل کاربرد آنها بسیار است. در گذشته برای ساخت قطعات پیچیده از نظر هندسی از چوب استفاده می شدکه قیمت بالایی داشت و همچنین معمولاً و دقت ابعادی مناسبی به دست نمی آمد.

آلیاژهای ریختگی در قطعات تولیدشده به روش ریخته گری خانواده های مختلفی از آلیاژهایی با خواص ریخته گری متفاوت ( مثل شکنندگی، سیالیت)، خواص مکانیکی و خواص فنی متفاوت ( مثل قابلیت ماشین کاری، مقاومت در محیط های خورنده، قابلیت انجام عملیات سطحی، قابلیت جوشکاری) وجود دارند آن دسته از آلیاژهای ریختگی که در صنایع دریایی کاربرد دارند، معمولاً جزو خانواده های Al-Si و Al-Mg ( که عملیات حرارتی روی آن ها تأثیر ندارد) و خانواده Al-Si-Mg (قابلیت حرارتی دارد)می باشند. در جدول 5 معمول ترین آلیاژهای یختگی آلمینیوم نشان داده شده است.

با استفاده از میراث به جا مانده از دهه های گذشته، تجربه در صنعت هوا-فضا و نیاز فوری در قطعاتی در صنعت خودرو سازی که سبک ترند به محیط زیست آسیب کمتر می رسانند، در چند سال گذشته فرهنگ جدیدی شکل گرفته است که اجازه نفوذ همه جانبه آلمینیوم را در صنعت حمل و نقل صادر می کند و همین مساله موجب شد جای این فلز در عرصه دریا نوردی روز به روز مستحکم تر می گردد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>