اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

ضایعات

همان طور که می دانید ضایعات اعم از فلزی و غیر فلزی را در انبارها و یا سوله ها دپو می شوند و عملیاتی روی آنها انجام می دهند تا برای استفاده بهینه و مجدد آماده شوند. در مورد ضایعات آهنی باید گفت که به کرات می توان این دسته از ضایعات را فرآوری نمود بدون اینکه کیفیت خود را از دست بدهند. صنعت فولاد، بیشترین ضایعات و مواد بازیافتی را به خود اختصاص می دهد که با فرآوری، مجدداً به چرخه تولید برمی گردند.

تفاوت فرآوری و بازیافت چیست؟

بازیافت ضایعات به فرآیندی گفته می شود که طی آن محصولات نهایی تولید می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع ضایعات فرآوری شده به عنوان مواد اولیه در بازیافت مورد استفاده قرار می گیرند. به این معنی که فرآوری یک مرحله قبل از بازیافت است.

اهمیت فرآوری ضایعات آهنی

یکی از عمده ترین دلایل فرآوری ضایعات به ویژه ضایعات فلزی این است که مصرف انرژی را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد. مصرف سوخت های مختلف فسیلی، امروزه منجر به تولید حجم بسیار زیادی از گازهای گلخانه ای و رخداد پدیده اتغییر اقلیم شده است. کارشناسان بر این باورند باید مصرف این سوخت ها به حداقل برسد و یا اینکه جایگزین مناسبی برای آنها پیدا شود.

طبیعتاً افزایش مصرف سوخت به معنی افزایش هزینه نیز می باشد. توسعه صنعت و تولید بیشتر نیز از دیگر دلایلی است که که فرآوری ضایعات را توجیه می کند. صرفه جویی در استفاده از منابع طبیعی و همچنین ملاحظات زیست محیطی را نیز باید در این لیست جای داد.علاوه بر این، زمانی که ضایعات، فرآوری می شوند مورد استقبال کارخانه و صنایع مصرف کننده قرار می گیرند و ارزش اقتصادی بالاتری هم پیدا می کنند.

نحوه فرآوری ضایعات آهنی

در فرآوری ضایعات فلزی در واقع عناصر مختلف را جداسازی می کنند. از نظر صنایع مختلف، برخی از عناصر، مفید و برخی دیگر غیر مفید هستند. مواد غیرمفید شامل مواد و یا آلیاژهایی می باشند که به شکل نامطلوبی در ترکیب ضایعات وجود دارند و در فرآیند بازیافت مورد استفاده قرار نمی گیرند. اما عناصر مفید شامل موادی هستند که قابلیت استفاده در بازیافت را دارند. نکته ای که در این رابطه باید یادآور شد این است که علاوه بر جداسازی عناصر غیرمفید در مواردی، ممکن است عناصر مفید هم اضافه شوند.

ناخالصی های غیر مفید همیشه به شکل ساده قابل جداسازی نیستند. به همین دلیل روش های متعددی برای این کار وجود دارد. یکی دیگر از روش های متداول که در فرآوری قراضه های فلزی مورد استفاده قرار می گیرد، کاهش دانسیته یا چگالی ضایعات می باشد. آن دسته از ضایعات فلزی که ماهیتاً دانسیته پایینی دارند، به شکل مکعب با چگالی بالا فشرده می شوند. دستگاه پرس هیدرولیک برای این منظور به کار می رود. ضایعات سنگین هم به قطعات کوچک تر تقسیم می شوند

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>