اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


ضایعات


1- روش پرس کردن

یکی از رایج ترین روش های فرآوری ضایعات فلزی، پرس کردن آنها می باشد. این نوع فرآوری در مورد کاغذ و کارتن هم صورت می گیرد. همان طور که از نامش مشخص است، ضایعات فشرده می شوند. تا حمل و نقل و جابه جایی آسان تری هم داشته باشند و فضای کمتری را اشغال نمایند. دستگاه پرس در اصل دستگاهی با قابلیت تغییر شکل دادن قراضه ها و ضایعات است بدون اینکه از سطح آن ها براده برداری کند. در اسقاط خودروهای فرسوده نیز همین فرآیند صورت می گیرد.

گفتنی است که بسیاری از کارخانه ها بارهای پرس شده شامل پوکه، مواد منجره مانند کپسول های گاز، مخزن پیک نیک، ها و شوفاژ را نمی پذیرند. بنابراین باید توجه داشت نباید از روی ناآگاهی و یا صرفاً به منظور افزایش وزن بار، چنین کاری انجام شود. چرا که ممکن است وزن کل بار را صفر در نظر بگیرند.

2- خط شریدر

فرآوری ضایعات آهنی را به کمک خردکن ها یا همان شردرها نیز می توان انجام داد. لازم به ذکر است که استفاده از این دستگاه ها باعث می شود که ضایعاتی همگن و باکیفیت تولید شود، به نحوی که کمترین آلودگی را خواهند داشت. از طرفی مشکلاتی مانند انفجار کپسول های انفجاری که در روش پرس کردن ممکن است وجود داشته باشد دیگر در این روش وجود ندارد. دستگاه شریدر، علاوه بر اینکه ضایعات و قراضه ها را خرد می کند، فشرده سازی، شست و شو و تفکیک آنها را نیز انجام می دهد. طیف متنوعی از این دستگاه ها طراحی و تولید می شود.

3- ساخت بریکت از پلیسه های آهن

خرده های آهن یا همان پلیسه ها را به کمک تکنولوژی فشرده سازی به بریکت تبدیل کرده و در نتیجه آنها را در برابر اکسید شدن حفظ می کنند. با این کار هم چگالی و هم مقاومت این پلیسه ها بالا می رود. به طوری محصول نهایی چکالی آنها به 0.8 تا 1 تن بر مترمکعب می رسد.

4- استفاده از هوا برش

برخی از ضایعات فلزی که دارای ضخامت زیاد یا وزن سنگین هستند را به کمک هوابرش، برش می دهند. به این روش، سوزاندن هم می گویند. گازهای اکسیژن و پروپان به کمک مشعل هوابرش ترکیب شده و شعله بسیار دقیقی تولید می کند. این شعله به حدی حرارت دارد که می تواند فولاد را نیز ذوب کند. طی این فرآیند، عناصر غیر قابل کاربرد برای کارخانه های مصرف کننده، حذف شده و قراضه ها در سایز دلخواه برش داده می شوند.

5- قیچی کردن قراضه ها

نوع دیگری از دستگاه ها و تجهیزات فرآوری ضایعات وجود دارد که هر نوع مقطع فلزی ضخیم و حجیم را می توان به کمک آنها برش داد. این دستگاه ها دقیقا عملی مانند قیچی را انجام می دهند. به همین دلیل این روش فرآوری به قیچی کردن معروف شده است. روشی سریع که به حفظ وزن مواد هم کمک می کند. ضایعاتی همچون واگن های قطار، کشتی و هواپیما را هم می توان به این طریق مورد فرآوری قرار داد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>