اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


قالب فلزی


جنس قالب ها

قالب های فلزی چه در ابعاد بزرگ یا کوچک با توجه به نوع عملکرد خود می توانند از جنس چدن ( از خانواده چدن ها با ساختار کروی یا چدن های داکتیل) یا فولادهای ابزار ( با قابلیت سختکاری) باشند.

جنس کفشک

عموماً در تمامی مراحل قالب های فلزی ( به دلیل تنوع و دمای ذوب پایین و شکل پذیری آسان و مقرون به صرفه بودن چدن) جنس کفشک های قالب از چدن با ساختار گرافیتی کروی مانند GG25 و GG30 است.

قالب های فلزی با عملکرد کشش

قالب های فلزی با عملکرد کشش می توانند از جنس چدن های داکتیل با قابلیت سختکاری شعله ای مانند چدن های GGG60 و GM2466 هستند.

قالب های فلزی با عملکرد برش، خم یا کوبش

برای عملکردهای برش Trim و خم Bending یا کوبش Stamping در قالب های فلزی عموماً از فولادهای ابزار استفاده می‌شود که توانایی سختی پذری بالا ( حدود سختی 55-60 راکول سی) را داشته باشند.

در قالبسازی صنعتی بزرگ امروزی، استفاده از فولادهای ابزار سخت شونده در کوره به دلیل محدودیت های جوش پذیری ( وجود عنصر کروم درصد بالا که باعث کاهش جوش پذیری می شود) و مشکلات ناشی از آن بسیار کاهش یافته و شرکت های بزرگ قالبسازی جهان همانند فوجی، میازو، اوگی هارا، پژو، رنو و ….. از فولادهای ریختگی سختی پذیر با شعله به دلیل راحتی در سختکاری و همچنین جوش پذیری خوب آنها استفاده می‌شود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>