اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

اتصالات

استفاده از ورق تکی یا جفت جان یکی از روش های ساده و معمول در اجرای اتصال مفصلی تیر به ستون یا تیر به جان تیر است. اتصال ورق تکی یا جفت می تواند به جان تیر دوم یا بال ستون از نوع جوشی و اتصال آن به جان تیر اول ( تیر متصل شونده) می تواند از نوع پیچی یا جوشی باشد.

اتصال ورق به جان تیر اول که می تواند از نوع پیچی یا جوشی باشد تحت اثر برش ( اگر بیش از یک ردیف پیچ نیاز باشد تحت پیچش نیز است) قرار دارد. اتصال ورق به جان تیر دوم تحت اثر برش و خمش است.طراحی اتصال بر اساس ضوابط مندرج در مبحث دهم مقررات ملی ساختمان ( ویرایش 92) است.

نیرو های اتصال تیر به تیر

در طراحی اتصالات در قاب های لرزه ای در ویرایش 92 از مبحث دهم به طراحی در حالت ظرفیت نهایی مقطع تأکید شده است. به طوری که اتصال باید قادر باشد نیرو های معادل طرفیت نهایی مقطع متصل شونده را انتقال دهند. در اتصال تیر به تیر ( تیر به جان تیر) به دلیل اینکه جز اتصالات لرزه ای محسوب نمی شود، می توان برای تعیین نیروی طراحی از بار وارده بر تیر در محل اتصال استفاده کرد نه طرفیت نهایی مقطع. اتصال تیر به تیر ( تیر به جان تیر) از نوع مفصلی است و نیرویی که باید منتقل شود نیروی برشی است.

برای جلوگیری از ایجاد لنگر پیچشی، اتصال تیر به تیر از نوع مفصلی تعریف می شود. در این حالت برای جلوگیری از ناپایداری پیچشی باید پیچش در یکی از دو طرف آزاد شود. ضمن اینکه به علت مفصلی بودن، لنگر انتهایی نیز باید صفر شود. تیر های کنسول و تیرهای فرعی که از یک یا دو طرف مفصلی تعریف می شوند، باید از نوع شکل پذیری معمولی برای آنها تعریف شود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>