اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


دیوار


استفاده از لایه پوشش بتن آرمه

یکی از بهترین راه ها برای افزایش مقاومت عرضی دیوار استفاده از لایه شاتکریت ماشینی دارای آرماتور مش بندی است. این روش باعث افزیش نسبت ضخامت به ارتفاع دیوار و نزدیک کردن آنها می شود.

استفاده از نبشی

این نبشی ها در بالای دیوار به تیر و در هر دو وجه به ستون های قاب پیرامونی متصل می شوند و می توانند به صورت سراسری یا منقطع اجرا شوند. این نبشی باید کاملاً به تیر یا ستون متصل شوند ولی تنها در تماس با دیوار باشند به گونه ای که امکان حرکت نسبی بین نبشی و دیوار در جهت طولی دیوار میسر باشد.

استفاده از ستونک های نگهدارنده

این ستونک ها می توانند بر روی شیارهایی اجرا و سپس دو آرماتور متصل به یکدیگر در داخل آن قرار داده شوند. سپس شیار با بتن یا گروت پر شود. آرماتور ستونک های نگهدارنده به تیرهای بالا و پایین دیوار متصل شوند.راه دیگر تامین اجرای ستونک های نگهدارنده استفاده از مقاطع I شکل یا ناودانی که پشت به پشت به یکدیگر جوش شده یا مقاطع سرد نورده شده است که در داخل دیوار قرار گرفته و با اتصالی مفصلی به تیرهای بالا و پایین دیوار متصل شده اند.

اتصال دیوار به قاب با استفاده از تعدادی آرماتور

یکی از راه های متداول برای تامین پایداری در جهت عمود بر صفحه استفاده از آرمانور است. این آرماتورها در درز ملات دیوار قرار می گیرند و انتهای آنها به ستون متصل می شود. مقدار طول مورد نیاز برای هر آرماتور جهت قرار گیری در داخل درز ملات حداقل برابر یک سوم طول آن دیوار است.در استفاده از این روش این نحوه اصتال آرماتور به ستون باید کاملاً محاذات درز ملات ها باشد به گونه ای که آرماتور بتواند به صورت کاملاً افقی در داخل درز ملات قرار گیرد و وجود آن چیدمان آجرهای دیوار را دچار اخلال و بی نظمی ننماید.

در برخط موارد ابتدا آرماتورها را به ستون دیوار چینی انجام می شود. این امر در مواردی که آرماتور محاذات درز ملات نیست باعث اخلال و بی نظمی در آجر چینی می شود. در آجر چینی به گونه ای است که بنا مجبور می شود برای این که آرماتور در داخل درز ملات قرار گیرد یا آجرها را کمی مورب اجرا نماید یا ضخامت درز ملات را افزایش دهد. این کارها باعث کاهش کیفیت دیوار می شود و لذا ممنوع است.

استفاده از کلاف قائم

برای اجرای کلاف قائم باید شیارهای قائمی به ابعاد حداقل 5 سانتیمتر را در دیوار اجرا نمود و یک آرماتور را که در بالا و پایین به تیر متصل می شود را درون آن قرار داد. سپس شیار را با گروت دوغاب سیمان یا انواع ملات های منبسط شونده پر کرد.

راه دیگر اجرای کلاف این است که در محل مورد نظر دو ورق به عرض 10 سانتیمتر و ضخامت 5 میلیمتر در هر یک از دو طرف دیوار اجرا نمود. این ورق ها در فواصل 50 سانتیمتری توسط میلگرد به دیوار متصل می شوند. ورق ها در بالا و پایین به صورت مفصلی به تیر متصل می شوند.روش های اجرایی دیگر در صورتی که بتوانند در عمر ساختمان پایداری دیوار در جهت عمود بر صفحه را تامین نمایند و مودر قبول کارفرما باشد قابل استفاده هستند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>