اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

شالوده

این نوع اتصال یکی از متداولترین شیوه ها برای اتصال ستون پیش ساخته به شالوده به شمار می رود. پایداری و امکان شاغول نمودن ستون پیش ساخته از طریق تنظیم مهره ها در محل اتصال به میل مهار فولادی، از مزایای این نوع اتصال است.

اتصال ستون پیش ساخته به صفحه پای ستون، با توجه به ابعاد صفحه پای ستون نسبت به ابعاد ستون پیش ساخته، به دو دسته صفحه پای ستون با ابعاد بزرگ تر از ستون پیش ساخته و صفحه پای ستون هم اندازه با ستون پیش ساخته تقسیم می شود. در این نوع اتصالات، پایداری آنی به هنگام نصب ستون پیش ساخته فراهم شده و عمق شالوده زیاد نخواهد شد.

صفحه پای ستون با اندازه بزرگ تر از ابعاد ستون پیش ساخته، به طور معمول در اتصالات خمشی مورد استفاده قرار می گیرد. بزرگ تر بودن اندازه صفحه نسبت به ابعاد ستون، سبب به وجود آمدن لنگر خمشی دو محوره در صفحه پای ستون نسبت به وجه ستون خواهد شد. معمولاً، بزرگ تر بودن صفحه پای ستون از هر طرف نسبت به ستون پیش ساخته، 100 میلیمتر در نظر گرفته می شود. لازم به ذکر است، استفاده از ملات گروت در زیر صفحه پای ستون با ضخامت حداقل 25 میلیمتر ضروری است.

حال آن که در ستون های بتن مسلح پیش ساخته هم اندازه با صفحه پای ستون، مقاومت خمشی محدودی در محل اتصال پای ستون به شالوده به وجود می آید و در نتیجه می توان آن را به صورت مفصلی در نظر گرفت. در این حالت، صفحه پای ستون به طور معمول با استفاده از دو میل مهار فولادی در یک جهت از محور مرکزی صفحه پای ستون یا چهار میل مهار فولادی در گوشه صفحه، طراحی و اجرا خواهد شد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>