اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

جوشکاری

اجزای ماشین آلات خاک برداری و تجهیزات استخراج معدن که بر اثر تماس با خاک یا دیگر محصولات استخراج شده از معدن ساییده می شوند را به وسیله پوشش دادن با لایه های مقاوم به سایش تعمیر می کنند. بر خلاف پوشش های مقاوم به خوردگی، همیشه لازم نیست که تمام قطعه کار، با لایه های مقاوم به سایش پوشش داده شود. این امر باعث صرفه جویی در زمان و مصرف کننده ها ی گران قیمت و همچنین صرفه جویی در هزینه برای استخدام کارگر می شود.

تعمیر نشت مخازن سردخانه

خوردگی در تمام اشکالش نقش اساسی در تخریب مخازن داشته و در نتیجه این تجهیزات نیاز به تعمیر و نگهداری دارند. مواد خطرناکی که در کاربردهای صنعتی در این مخازن مورد استفاده قرار می گیرند و وجود خطر آلودگی محیط زیست، منجر به استفاده بیشتر از آلیاژ های فلزی پیچیده برای ساخت آن ها شده است. تعمیر و نگهداری این آلیاژ ها برای افزایش عمر آنها الزامی بوده و از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است.

خوردگی بیولوژیک یکی از اشکال خوردگی است که با افزایش آلودگی به طور چشم گیری افزایش می یابد. خوردگی بیولوژیک، بخش های وسیعی از صنایع لوله سازی، صنایع سوخت فسیلی، سوخت های هسته ای، صنایع الکتریکی، غذایی، نفت و …را تحت تأثیر قرار داده است.

جوشکاری تعمیر مخازن تحت فشار

برج ها و مخازن تخت فشار که در صنایع نفتی مورد استفاده قرار می گیرند تحت تأثیر محیط های خورنده قرار دارند. در بعضی نواحی ممکن است خوردگی یا فرسایش، موجب از بین رفتن موضعی فلز مخزن شوند. اگر یک واحد صنعتی شامل دو برج رسوب گیر و هر یک دارای دو کمک گرم کن باشد، در اطراف نازل ها، جایی که کمک گرم کن، مایع را به مخزن تحت فشار باز می گرداند، نشانه هایی از تخریب رخ خواهد داد. از بین رفتن فلز در اطراف نازل ها باعث نشت از مخزن می شود. بنابراین مخزن تحت فشار حتماً باید تحت جوشکاری تعمیری قرار گیرد.

تعمیر ساییدگی آسیاب های زغال سنگ

ساییدگی در سطح آسیاب های خرد کننده زغال سنگ، مشکلی مشترک در صنایعی است که از پودر زغال سنگ به عنوان سوخت استفاده می کنند. آسیاب ها، تکه های زغال سنگ را از قطر حدود 100 میلیمتر به تکه های با قطر 25 میلیممتر یا کوچک تر تبدیل می کنند. سپس این قطعات به وسیله غلتک های خرد کننده به ذراتی به قطر تقریباً 9 میلیمتر تبدیل می شود. یک پروانه، عمل خرد کردن را انجام می دهد. که تحت سایش زیاد قرار دارد. به همین دلیل بعد از مدتی نیاز به تعمیر و ایجاد ابعاد اولیه لازم است.

معمولاً تعمیر و بازسازی آسیاب های خرد کننده زغال سنگ طبق جدول زمانی نگه داری آنها انجام می شود. برای پر کردن مناطقی که به صورت غیر یکنواخت ساییده شده اند و باز گرداندن آنها به شکل و ابعاد اولیه و برای دستیابی به مقاومت به سایش، از آلیاژ های سخت کاری به روش الکترود دستی استفاده شد.

پیش گرم برای جوشکاری تعمیری

قطعات کوچک را می توان به وسیله شعله اکسی استیلن پیش گرم کرد. برای قطعات ریختگی بزرگ تر هم می توان از مشعل های مایع یا گازی استفاده کرد، در هنگام استفاده از مشعل ها باید توجه کرد که حرارت دهی به طور یکنواخت و آهسته انجام شود. قرار دادن قطعه ریختگی در کوره آجری یا فولادی نیز روش مناسبی است. دیواره های کوره باید به اندازه کافی بلند باشند تا اجازه دهند که قطعه به وسیله ورق آهنی یا آزبست پوشانیده شود.

قطعه باید کمی بالاتر قرار بگیرد تا بتوان حرارت را از زیر به آن اعمال کرد و نیز باید آن را به قدر کافی محکم کرد تا دچار خمیدگی یا اعوجاج نشود. اگر در هنگام جوشکاری لازم باشد که قطعه جابه جا شود، در هنگام ساخت کوره باید مقدمات این کار فراهم شود.

زغال چوب یکی از بهترین سوخت ها جهت پیش گرم است زیرا قطعه کار آهسته و یکنواخت گرم می شود. به طور ی که اطراف و زیر قطعه را باید با زغال پوشاند. کاربرد کک یا کوره های آهنگری برای عملیات پیش گرم مناسب نیست. زیرا حرارت در یک نقطه متمرکز شده و گوگردی که از سوختن کک تولید می شود، برای جوش زیان آور است. کک باید در جایی استفاده شود که دارای تهویه هوا باشد، زیرا دود ناشی از آن بسیار خطرناک است.

سرد کردن قطعات بعد از تعمیر

بعد از جوشکاری تعمیری، هم قطعه ریختگی و هم کوره باید به نحوی پوشش داده شود که هر دو به آرامی سرد شوند. قطعات کوچک را می توان درون جعبه قرار داد و روی آن را با آهک پوشاند تا از قرار گرفتن در معرض کوران باد محافظت شده و مطمئن بود که به آرامی سرد می شود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>