اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

دیوار برشی

ستون های با مقطع فولادی شکل پر شده توسط بتن یا به اختصار CFT ترکیب هوشمندی از بتن و فولاد هستند که مجموعه ای از مزایای ستون های بتن آرمه و فولادی را دارا هستند. شکل پذیری بیشتر نسبت به ستون های بتن مسلح به علت حضور پر رنگ تر فولاد در مقطع اجرای بسیار سریعتر نسبت به اسکلت های بتنی به دلیل تولید اسکلت فولادی در کارخانه و اجرای سریع اتصالات در محل کارگاه و همچنین کاهش قابل توجه ابعاد مقاطع ستو ن ها نسبت به ستون های بتنی از جمله مزایای این ستون ها است.

استفاده از ستون های CFT در سیستم دیوار برشی فولادی ترکیب مهندسی هوشمندانه ای است که به خوبی پاسخگوی نیازهای معماری و سازه ای این سیستم است.از مزایای سیستم دیوار برشی فولادی با ستون های CFT می توان به کاهش وزن فولاد مصرفی، ایمنی و مقاومت بالای لرزه ای به واسطه پیوستگی و شکل پذیری بالای ورق های فولادی و اتصالات آن و اجرای آسان به دلیل اعضای اسکلت فلزی و پانل دیوار در کارخانه و استفاده از اتصال مفصلی با جوش گوشه در همه اتصالات قاب به جز اتصال اعضای احاطه کننده ورق فولادی اشاره کرد.

رفتار اصلی دیوار برشی صفحه ای فولادی مقاومت در برابر برش افقی طبقه و مقابله با لنگر واژگونی ناشی از بارهای جانبی است. پانل دیوار برشی صفحه ای شامل یک ورق نازک فولادی یا ضخامت 3 تا 10 میلیمتر دو ستون و تیرهای افقی کف است. که به این تیرها و ستون ها عناصر مرزی می گویند.

صفحه فولادی دیوار برشی فولادی همراه با دو ستون مجاور، مانند یک تیر ورق قائم (طره) رفتار می نمایند. در این تیر ورق قائم، ستون ها به عنوان بال های تیر ورق و صفحه فولادی دیوار مانند جان آن، رفتار می کند. تیرهای افقی کف، اصولا ً به عنوان سخت کننده های عرضی در این تیر ورق قائم تلقی می شود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>