اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

اسپیسر

تاکنون ساخت و استفاده نامناسب اسپیسرها و نحوه نصب غلط آنها یکی از دلایل اصلی جابه جایی آرماتورها و در نتیجه کاهش طول عمر مفید سازه های مسلح بوده است. اسپیسرهایی که براساس استاندارد BS 7973-2 مورد استفاده قرار می گیرند، باید با استاندارد BS 7973-1 منطبق باشند.

بارهای خاص، مانند بارهای وارده در هنگام ساخت، انبارها و قسمت هایی که آرماتورها تراکم بالایی دارند، ممکن است بارهای بیش از حد به اسپیسرها وارد کنند. تحت این نوع از بارها، مهار مناسب را می توان با استفاده از اسپیسرهای خطی H به دست آورد.

اسپیسرها و چیرها به منظور حفظ پوشش مناسب آرماتورها، در اعضای سازه ای مسلح، است. هرجا که امکان پذیر باشد، می توان از این اصول در اعضای پیش تنیده یا دیگر سازه ها استفاده کرد. ملزومات تولید اسپیسرها و چیرها شامل ابعاد، مشخصات، مقاومت بار نقطه ای و تغییر شکل دائم پس از اعمال بار و تعادل است.

پوشش

  • پوشش فاصله بین فولادهای مسلح کننده و نزدیکترین وجه بتن است. پوشش یا پوشش اسمی، پوششی که به وسیله طراح تعیین شده و روی نقشه های سازه ای مشخص می شود. به خاطر اینکه پوشش حداقل ممکن است با پوشش اسمی اشتباه شود، نباید از آن استفاده کرد.

اسپیسر

  • قطعاتی که برای حفظ پوشش، بین آرماتور و قالب یا سنگدانه قرار می گیرند و برای آرماتورها پوشش یا تکیه گاه ایجاد می کنند.

اسپیسرهای انتهایی

  • اسپیسرهایی که برای قرارگیری در انتهای بتن در نظر گرفته شده اند.

اسپیسر خطی

  • اسپیسرهایی که معمولاً از جنس پلاستیک یا میلگردهای سیمانی، غالباً با سطح مقطع ثابت هستند و برای مهار میلگردهای افقی به کار می روند.

اسپیسر دایره ای

  • اسپیسری که دارای مقطع دایره ای بوده و عمود بر میلگردی که به آن متصل شده، قرار می گیرد. برای حفظ پوشش اعضای قائم به کار می رود.

اسپیسر گیره دار

  • اسپیسری که طراحی عملکرد گیره بخش اصلی طراحی آن است. اسپیسرهای گیره دار معمولاً از پلاستیک ساخته می شوند.

اسپیسر سیمی

  • اسپیسری که به وسیله بست سیمی به آرماتور متصل می شود. اسپیسرهای سیمی معمولاً سیمانی هستند.

چیر

دارای اندازه های 10 تا 300 میلیمتر هستند و معمولاً از جنس سیم فولادی و منطبق بر استاندارد BS 4482 هستند. معمولاً در مهار آرماتورهای افقی فوقانی یا برای جدا کردن آرماتورهای قائم در دیوارها استفاده می شود. چیرها می توانند به صورت منفرد، به هم پیوسته، یا دایره ای باشند.

چیرهای منفرد

  • چیرهایی که براساس استاندارد با ارتفاع 51 تا 300 میلیمتر ساخته می شوند و برای مهار آرماتورها در یک نقطه به کار می روند.

چیرهای پیوسته

  • چیرهایی که برای ایجاد خط مستقیم تکیه گاهی، با یک ارتفاع ثابت به کار می رود و معمولاً دارای ارتفاعی بین 51 تا 300 میلیمتر است. چیرهای پیوسته معمولاً دارای حداکثر طول 2 متر هستند.

چیر دایره ای

  • چیر فولادی که به صورت صاف به کارگاه منتقل شده و در محل به شکل دایره ای تبدیل می شود.
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>