اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

میانقاب

یکی از راه های متداول برای تامین پایداری در جهت عمود بر صفحه استفاده از آرماتور است. این آرماتور در درز ملات دیوار قرار می گیرند و انتهای آن ها به ستون متصل می شود. مقدار طول مورد نیاز برای هر آرماتور جهت قرار گیری در داخل درز ملات حداقل برابر یک سوم طول آن دیوار است. نکته قابل توجه در استفاده از این روش این است که محل اتصال آرماتور به ستون باید به گونه ای باشد که آرماتور بتواند به صورت کاملاً افقی در داخل درز ملات قرار بگیرد و وجود آن چیدمان آجرهای دیوار را دچار اخلال و بی نظمی ننماید.

در برخی موارد ابتدا آرماتور ها را به ستون متصل می نمایند و سپس دیوار چینی انجام می شود. این امر در مواردی که آرماتور محاذات درز ملات ها نیست باعث اخلال و بی نظمی در آجر چینی می شود. به گونه ای که بنا مجبور می شود برای این که آرماتور در داخل درز ملات قرار بگیرد، آجر ها را کمی مورب اجرا نماید یا ضخامت درز ملات را افزایش دهد. این کارها باعث کاهش کیفیت دیوار می شود و لذا ممنوع است.

استفاده از کلاف قائم

برای اجرای کلاف قائم شیارهای قائمی به ابعاد حداقل 5 سانتیمتر را در دیوار اجرا نمود و یک آرماتور را که که در بالا و پایین به تیر متصل می شود را درون آن قرار داد. سپس شیار را با گروت، دوغاب سیمان یا انواع ملات های منبسط شوند پر کرد.راه دیگر اجرای کلاف این است که در محل مورد نظر دو ورق به عرض 10 سانتیمتر و ضخامت 5 میلیمتر در هر یک از دو طرف دیوار اجرا نمود. این ورق ها در فواصل 50 سانتیمتری توسط میلگرد به دیوار متصل شوند. ورق ها در بالا و پایین به صورت مفصلی به تیر متصل می شوند.

استفاده از نبشی

این نبشی ها در بالای دیوار به تیر و در هر دو وجه به ستون های قاب پیرامونی متصل می شوند. می توانند به صورت سراسری یا منقطع اجرا شوند. این نبشی باید کاملاً به تیر یا ستون متصل شوند ولی تنها در تماس با دیوار باشند به گونهای که امکان حرکت نسبی بین نبشی و دیوار در جهت طولی دیوار میسر باشد.

استفاده از ستونک های نگهدارنده

این ستونک ها می توانند بر روی وجه یا در داخل دیوار قرار بگیرند و برای اجرای جزییات باید روی دیوار شیارهایی اجرا و سپس دو آرماتور متصل به یکدیگر در داخل آن قرار داده شوند. سپس شیار با بتن یا گروت پر شود. آرماتور ستونک های نگهدارنده باید به تیرهای بالا و پایین دیوار متصل شوند.راه دیگر تامین اجرای ستونک نگهدارنده استفاده از مقاطع I شکل یا دوبل ناودانی (که پشت به پشت به یکدیگر جوش شده) یا مقاطع سرد نورد شده است که در داخل دیوار قرار گرفته و با اتصال مفصلی به تیرهای بالا و پاییین دیوار متصل شده اند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>