اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

کاغذ دیواری

راز اصلی این کاغذ دیواری آن است که هم باید سفت و محکم و هم انعطاف پذیر باشد.این کاغذ حاوی دو عنصر مهم الیاف و رشته های سفت و محکم شیشه و دیگری ماده مصنوعی پلی پروپیلن است. الیاف شیشه در چهار جهت مختلف بافته می شوند تا اینکه بتوانند نیروهای حاصل از زمین لرزه را بر تمامی دیوار تقسیم کنند.

چنین ویژگی ای از ایجاد درز و شکاف در دیوار جلوگیری می کند، زیرا نیروهای ناشی از زلزله بر سطح بزرگی تقسیم می شوند و دیگر نمی توانند بخش های ضعیف دیوار را متاثر کنند.اگر شدت زلزله زیاد باشد، دیوار شکاف بر می دارد، اما این الیاف شیشه ای هستند که از فروپاشی دیوار جلوگیری می کنند. ماده مصنوعی پلی پروپیلین که در داخل این کاغذ دیواری وجود دارد، دو طرف درز دیوار را به هم نگه می دارد و از این طریق از ریزش سنگ و آجر جلوگیری می کند.

کاغذ دیواری ضد زلزله همانند کاغذ دیواری های معمولی دیگر بر روی سطح داخلی دیوار ساختمان کشیده می شود. این کاغذ ویژه را نیز می توان رنگ کرد یا بر روی آن یک کاغذ دیواری معمولی کشید.یکی از مزایای استفاده از این کاغذ دیواری خاص، سهولت کاربرد آن است. در نصب کاغذ دیواری ضد زلزله، کیفیت و دقت در عملیات زیرسازی، در نصب موفقیت آمیز آن بسیار اهمیت دارد.

پیوستگی سنگ و آجر

اگر شدت زلزله زیاد باشد، دیوار شکاف برمی دارد، اما الیاف شیشه ای این کاغذ دیواری از فروپاشی دیوار جلوگیری می کنند. ماده مصنوعی پلی پروپیلن که از مواد تشکیل دهنده این کاغذ دیواری است، دو طرف درز دیوار را روی هم نگه می دارد و از این طریق از ریزش سنگ و آجر جلوگیری می کند. دیواری که در مقابل زمین لرزه مقاومت بیشتری داشته باشد، هنگام زلزله به مردم امکان و زمان لازم برای گریختن از زیر آوار را داده و شانس نجات پیدا کردن را افزایش می دهد.

کاغذ دیواری ضد زلزله همانند کاغذ دیواری های معمولی دیگر، روی سطح داخلی دیوار ساختمان کشیده می شود. این کاغذ ویژه را نیز می توان رنگ کرد یا روی آن یک کاغذ دیواری معمولی کشید. به گفته طراحان، این کاغذ دیواری به دلیل داشتن روزنه های مختلف از شکل گیری کپک نیز جلوگیری می کند.

ساخت کاغذ دیواری ضد زلزله برای محافظت دیوارهای مصالح بنایی

کاغذ دیواری جهت مقاوم سازی دیوارهای مصالح بنایی است که نیروی حاصل از زمین لرزه را در کل سطح دیوار توزیع کرده و با محصور کردن مصالح بنایی ترک خورده، مانع از ریزش دیوار در زلزله میشنود. این نوع کاغذ دیواری ضد زلزله از دو بخش اصلی الیاف شیشه که در جهات مختلف کاملاً به هم بافته شده اند و چسب مخصوص که بر پایه پلی یورتان است، تشکیل شده است. امکان نصب آسان و سریع این کاغذ دیواری بر روی پلاستر دیوار و نیز اقتصادی بودن آن در مقایسه با سایر روش های مقاوم سازی، از محاسن این پوشش محافظ محسوب می‌شود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>