اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


سقف


سقف های سازه ای

امروزه در دنیا، احداث ساختمان و سازه های زیربنایی با سرعت زیادی در حال انجام است. استفاده از مصالح قدیمی و ر وش های سنتی ساخت، دیگر جوابگوی سرعت مورد نظر و نیازهای طراحی نیست. از این رو استفاده از مصالح جدید و کارا به همراه تکنیک های نوین در ساخت و ساز امر اجتناب ناپذیری محسوب می‌شود. با گسترش صنعت ساختمان سازی، روش های نوین به منظور دستیابی به طرحی اقتصادی و ایمن مورد توجه خاص طراحان است. سیستم سقف پیش ساخته کلالیت از سیستم های نوین در طراحی و اجرای سقف های پیش ساخته محسوب می شود. به دلیل عملکرد مناسب کاربرد آن گسترش پیدا کرده است.

سقف کلالیت

سقف کلالیت یک نوع شبکه فضاکاری پیش ساخته است که از قطعاتی به طول 8 الی 15 متر، عرض 2 الی 4 متر و ارتفاع 40 تا 60 سانتیمتر از پروفیل نبشی و ورق ساخته می شود. سازه های فضاکار مزایای فراوان نظیر پیوستگی، صلبیت، افزایش فرکانس طبیعی، کاهش خیز و لرزش، امکان ایجاد دهانه های بزرگ و توزیع یکنواخت بار را دارا هستند. از طرفی به دلیل معایبی نظیر هزینه بالای ساخت، نیاز به تکنولوژی بالا، نیروی کار ماهر و زمان طولانی ساخت تاکنون در ساخت و ساز شهری مورد استقبال قرار نگرفته است.

اعضای فوقانی و تحتانی در این سیستم، پروفیل های نبشی به صورت ممتد هستند. این نبشی ها طوری واقع شده اند که محور تقارن آنها در راستای قائم و راس آن در پایین قرار می گیرند. حالت قرار گیری این اعضا سبب شده تا بال نبشی های فوقانی در قسمت بال نبشی تحتانی قرار گیرند. هر نبشی فصل مشترک دو صفحه متعامد است. این صفحات نسبت به افق زاویه 45 درجه تشکیل می دهند.

توضیحات فنی سقف کلالیت

جهت تحمل بارهای وارده قبل از گیرش بتن از شمع بندی در زیر تیرها استفاده می شود. در صورت عدم اجرای شمع بندی باید پروفیل فولادی قابلیت تحمل بارهای قبل از گیرش بتن را داشته باشد. در این صورت به علت ساختار خرپایی نیاز به شمع بندی نبوده و ممکن است مقطع فولادی بزرگ تر شود. در این طرح کنترل مراحل ساخت و خیز از اهمیت خاصی برخوردار است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>