اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

ضایعات سنگی

تثبیت خاک رس با آهک و پودر ضایعات سنگی روشی است که با هدف بهبود خاک برای پژوهش های مهندسی خاص معرفی شده است. خاک رس یکی از مصالح پیچیده و بی ثبات است. اما به دلیل قابلیت و هزینه پایین آن، غالباً در اکثر ساخت و سازها مورد استفاده قرار می گیرد. هر چند که در بخش های خاص، ممکن است خاک رس برای هدف مورد نظر مناسب نباشد.

در برخی موارد نیز این امکان وجود دارد تا مشخصات خاک رس با مقداری افزودنی به خاک مانند آهک تغییر کند. همچنین رفتار خاک رس تنها به مقدار و نوع مصالح سیمانی افزوده شده به خاک بستگی نداشته و به ترکیب شیمیایی و کانی شناسی خاک نیز وابسته است.تثبیت صنعتی با محصولاتی از قبیل خاکستر بادی، سرباره، خاکستر پوسته برنج و پودر ضایعات سنگی به صورت مخلوط با آهک و سیمان برای بهبود خواص ژئوتکنیکی خا ک ها به خوبی به دست آمده است.

استفاده از مواد تثبیت کننده در ساخت و ساز و مصالح ساختمانی

مواد تثبیت کننده از جمله ضایعات گچ تخته ای، به تازگی در ژاپن برای بهبود زمین در پژوهش های مختلف از جمله سدها و بزرگرا ه ها استفاده شده است.محققان اثرات استفاده از ضایعات گرد و غبار سنگ مرمر را به عنوان ماسه ریزدانه بر روی خواص مکانیکی بتن مورد مطالعه قرار داده اند. مشاهده شده که افزودن ضایعات گرد و غبار سنگ مرمر به عنوان جایگزین مصالح ریزدانه، تأثیرهای بسزایی را در مقاومت فشاری آنها دارد.

گرد و غبار سنگ مرمر از تولید سنگ مرمر حاصل می شود. در مقیاس بزرگ، ایجاد آلودگی زیست محیطی می کند. می توان برای جلوگیری از آلودگی محیط زیست در مناطق با تولید بیش از حد سنگ مرمر و برای مصرف منابع طبیعی کمتر، از این ضایعات به عنوان جایگزین برای دانه های بسیار ریز، استفاده نمود.

خاک رس

خاک رس دارای طیف گسترد ه ا ی از ترکیبات کانی شناسی است. از ابعاد و انواع مختلفی از کانی های رسی تشکیل شده که مهم ترین آ نها شامل کائولینیت، ایلیت و مونت موریلونیت است.

آهک

یکی از مهم ترین مواد تثبیت کنندهکه خاک را با استفاده از آن تثبیت می کنند، آهک است. استفاده از آهک در تثبیت خا ک ها به عنوان روشی اقتصادی به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. اضافه کردن آهک به خاک رس، با ایجاد واکنش هایی، منجر به بهبود در خواص اولیه خاک می شوند.

آهک هایی که معمولاً برای پایدار کردن خا ک های ریزدانه مورد استفاده قرار می گیرند، شامل هیدروکسید کلسیم یا آهک شکفته، آهک زودگیر و یا آهک زنده، آهک زنده دولومیتی هستند. در بین آ نها، آهک زنده از پرکاربردترین نوع آهک برای تثبیت در اروپا است. از طرفی دیگر، آهک زنده اثر بهتری را در مقایسه با آهک هیدراته دارد. اما خطر آن برای محیط زیست و انسا ن ها زیاد است. واکنش های آهک زنده با آب، با تولید گاز دی اکسید کربن و گرما همراه بوده که برای سلامتی انسان زیان آور است. بنابراین، کار کردن با آهک هیدراته ایمن تر است.

با افزودن آهک زنده به صورت دوغاب به خاک، مقاومت بالاتری نسبت به زمانی که آهک به صورت پودر اضافه می شود، به دست می آید. از این رو، تثبیت خاک با آهک در بزرگرا ه ها، راه آهن و ساخت و ساز فرودگاه برای بهبود اساس و زیر اساس مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین از آهک در ساخت و ساز سدها، دیوارهای حائل و غیره نیز استفاده می شود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>