اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

تعریف ال ای دی SMD:
لامپ های ال ای دی در طول زمان و به طور مداوم بهبود یافته اند و استفاده از آن ها بهتر، انعطاف پذیری شان بیشتر و مصرف انرژی شان بهینه تر شده است.

برق_صنعتی15

مدل های مختلف چراغ های LED در مقایسه با چراغ های رشته ای سنتی بسیار محبوب هستند و دلیل اصلی آن این است که با مصرف انرژی کمتر تقریباً 25 برابر بیشتر دوام دارند.

چراغ های LED در مدل های مختلفی ارائه می شوند. دو نوع معروف آن ها ال ای دی COB و ال ای دی SMD هستند.

بسته به نیاز، برای بهره وری و انعطاف پذیری انرژی، می توانید بین انواع ال ای دی SMD و COB یکی را انتخاب کنید. چراغ های COB در مقابل SMD از نظر مشخصات و نیمه هادی ها متفاوت هستند.

ال ای دی SMD یا "Surface Mounted Device" به معنی «قطعه نصب سطحی» از رایج ترین LEDهای موجود در بازار است.

تراشه LED به طور دائم در صفحه مدار چاپی جوش خورده است، و به دلیل قابلیت کاربردی بودن بسیار محبوب است. می توانید این نوع ال ای دی را در لامپ ها و چراغ های رشته ای و حتی در چراغ اعلان های تلفن همراه خود پیدا کنید.

ال ای دی SMD

مونتاژ ال ای دی SMD روی PCB توسط یک فرایند قطبش در قسمت جلوی ماژول LED انجام می شود. مهم است که این فرایند با تجهیزات با کیفیت بالا انجام شود تا از مشکلات آینده مانند LEDهای شل و یا غیرفعال جلوگیری شود.

تراشه های ال ای دی SMD در اندازه های مختلفی ارائه می شوند. ال ای دی SMD می تواند تراشه هایی با طرح های پیچیده مانند SMD 5050 را که دارای عرض 5 میلی متر است، در خود جای دهد. از طرف دیگر، SMD 3528 دارای عرض 3٫5 میلی متر است. اندازه ال ای دی SMD کوچک است و تقریباً نزدیک به طراحی تراشه رایانه ای مسطح و مربع.

یکی از ویژگی های بارز تراشه های SMD LED تعداد اتصالات و دیودهای آن هاست. تراشه های ال ای دی SMD می توانند بیش از دو اتصال داشته باشند (که همین عامل تفاوت آن ها با ال ای دی DIP کلاسیک است).

همچنین می تواند تا 3 دیود در یک تراشه وجود داشته باشد که هر دیود دارای یک مدار جداگانه است. هر مدار دارای یک کاتد و یک آند است که منجر به 2، 4 یا 6 اتصال در یک تراشه می شود.

این پیکربندی دلیل همه کاره بودن تراشه های ال ای دی SMD است. این تراشه می تواند شامل یک دیود قرمز، سبز و آبی باشد. با استفاده از این سه دیود، می توانید با تنظیم سطح خروجی، تقریباً هر رنگی را ایجاد کنید. تراشه های SMD در حد قابل قبولی نورانی هستند و می توانند 50 تا 100 لومن در هر وات تولید کنند.

ساختار ال ای دی SMD:
شکل ال ای دی SMD مستطیل است و از سه سلول تشکیل شده. این سلول ها حاوی یک عنصر لومینسانس یا تابناکی (کریستال نیمه هادی) هستند که هنگام عبور جریان از آن، نور تولید می کنند.

برای محافظت از سلول های SMD، از رزین برای پوشاندن کامل قسمت فوقانی استفاده می شود. این رزین ها برای SMD در رنگ ها و سایه های مختلف وجود دارد.

ال ای دی SMD

بسته به تعداد سلول های ال ای دی SMD تعداد مشخصی اتصال برای جوشکاری خواهد داشت. برای یک LED تک رنگ، یکی از آن ها همیشه آند (+) است و دیگری کاتد (-) است.

در مورد RGB ال ای دی SMD معمولاً یک کنتاکت کاتدی و یک آند برای هر عنصر لومینسانس وجود دارد. بسته به سازنده و مشخصات LED، پیکربندی و تعداد نقاط اتصال ممکن است متفاوت باشد.

اندازه ال ای دی SMD:
انواع ال ای دی SMD بسته به اندازه شان با یک عدد چهاررقمی دسته بندی می شوند: 2 رقم اول برای طول و 2 رقم بعدی برای ارتفاع LED برحسب دهم میلی متر. به عنوان مثال، مدل 5050 دارای ابعاد 5x5mm است. جدول زیر اندازه رایج تراین انواع ال ای دی SMD را نشان می دهد.

اندازه ال ای دی SMD

تفاوت ال ای دی SMD و ال ای دی COB:
یکی از پیشرفت های اخیر در فناوری ال ای دی COB یا "Chip on Board" به معنی «تراشه روی برد» یک گام به جلو برای استفاده بهینه از انرژی است. مانند ال ای دی SMD، تراشه های COB نیز دارای چندین دیود در یک سطح هستند.

اما تفاوت ال ای دی COB با ال ای دی SMD در این است که LEDهای COB دارای دیودهای بیشتری هستند.

تراشه های COB به طور معمول دارای 9 دیود یا بیشتر هستند. این تراشه ها صرف نظر از تعداد دیودها فقط 1 مدار و 2 اتصال دارند. این طراحی مدار ساده دلیل ظاهر صفحه مانند چراغ ال ای دی COB است (در مقابل، چراغ SMD مانند مجموعه ای از چراغ های کوچک تر به نظر می رسد).

اما برخلاف SMD، از چراغ های COB نمی توان برای ایجاد لامپ یا چراغ تغییر رنگ استفاده کرد. دلیل این امر این است که فقط 2 کنتاکت و 1 مدار وجود دارد.

برای ایجاد اثر تغییر رنگ، به چندین کانال برای تنظیم نیاز است. به همین دلیل، چراغ های ال ای دی COB در کاربردهای تک رنگ کارآمد هستند، اما در فناوری همه کاره تر، کارایی ندارند.

جنبه دیگر تفاوت COB در مقابل چراغ های ال ای دی SMD در استفاده از انرژی است. COB به دلیل نسبت های بهتر لومن در وات و بازده گرمایی شناخته شده است. این مسئله ارتباط زیادی با طراحی LEDهای COB و بستر سرامیکی خنک کننده تراشه ها دارد.

پیش از این، فناوری هایی مانند چراغ های نقطه ای و چراغ های سیل ساخته شده با LED غیراستاندارد بود، زیرا برای تولید چنین نوع خروجی بالای لومن به چندین منبع LED نیاز بود.

اما اکنون، تراشه های COB می توانند مقدار زیادی لومن با انرژی کمتری تولید کنند. می توانید این نوع را در انواع لامپ ها و کاربردهای دیگر، مانند نور تلفن همراه یا دوربین عکاسی، پیدا کنید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>