اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

نرم افزارهای عمومی برای مهندسان برق:
امروزه رشته های مهندسی و به ویژه مهندسی برق از نظر محاسباتی چنان پیشرفته شده اند که عملاً بدون استفاده از نرم افزارهای مرتبط، یک مهندس برق نمی تواند طراحی، شبیه سازی و محاسبات خود را انجام دهد.

برق_صنعتی22

از این روست که تسلط بر نرم افزارهای مهندسی برق در زمینه های مربوطه برای یک مهندس برق امری ضروری است. در این آموزش با رایج ترین و مهم ترین نرم افزار های مهندسی برق آشنا می شویم.

چرا باید کار با نرم افزارهای مهندسی برق را یاد گرفت؟
آنچه امروزه می بینیم، دنیایی پیشرفته با دستگاه ها و روندهای پیچیده ای است که هر روز پیشرفته تر نیز می شوند.

یکی از ارکان و موتورهای محرک این پیشرفت مهندسان هستند که در زمینه های مختلف صنعت و دانشگاه مشغول کارند.

در این میان، مهندسان برق در حوزه ها و گرایش هایی از جمله قدرت، الکترونیک، کنترل، مخابرات و پردازش سیگنال از پیشروان ایجاد تغییرات در صنعت هستند. همان طور که می دانیم، مهندسی چیزی جز طراحی و محاسبات نیست.

پر واضح است که طراحی ها و محاسبات امروزه چنان پیچیده و گاهی بزرگ هستند که استفاده از نرم افزارهای مهندسی برق برای مهندسان این رشته اجتناب ناپذیر است.

به عبارت بهتر، امروزه اگر یک مهندس برق با نرم افزارهای مهندسی برق در زمینه تخصص خود، چه دانشگاهی و چه صنعتی، آشنایی نداشته باشد، عملاً توان ورود او به بازار کار دشوار و حتی ناممکن خواهد بود.

بنابراین، آشنایی با نرم افزارهای مهندسی برق در زمینه های تخصصی یک الزام برای دانشجویان و فارغ التحصیلان این رشته است. در ادامه، نرم افزارهای مهندسی برق را همراه با منابعی که برای یادگیری آن ها وجود دارد، معرفی می کنیم.

قبل از آشنایی با نرم افزارهای تخصصی مهندسی برق، آنچه که دانشجوها و فارغ التحصیلان با آن ها باید آشنایی داشته باشند، نرم افزارهای عمومی است که معمولاً یک مهندس در محیط های مختلف صنعتی و دانشگاهی از آن ها استفاده می کند.

مجموعه آفیس شرکت مایکروسافت نیازهای مهندسان در این زمینه را تا حد قابل قبولی رفع خواهد کرد.

مایکروسافت ورد و کاربرد آن در مهندسی برق:
«مایکروسافت ورد» (Microsoft Word)، رایج ترین نرم افزاری است که از آن برای نگارش و ویرایش متن استفاده می شود.

رابط کاربری ورد آسان است و افراد مختلف به راحتی می توانند با آن کار کنند. یک مهندس برق همواره با نوشتن نیز سر و کار دارد.

گاهی باید یک گزارش فنی بنویسد، گاهی یک پایان نامه و گاهی یک مقاله. در همه این موارد نرم افزار مایکروسافت ورد رایج ترین راه حل و ابزار است.

اگر مهندس با این نرم افزار آشنایی کامل داشته باشد، بدون دشواری و با بهترین کیفیت و سرعت می تواند متن مورد نظر خود را بنویسد و از آن خروجی بگیرد.

از آنجا که ورد نرم افزار بسیار معروف و پرکاربردی است، منابع زیادی برای یادگیری آن وجود دارد. یکی از عواملی که در انتخاب منبع یادگیری تأثیر دارد، نوع منبعی است که یادگیرنده با آن راحت تر است. بعضی افراد فیلم را ترجیح می دهند و برخی دیگر با یادگیری از طریق متن راحت تر هستند.

مایکروسافت اکسل و کاربرد آن در مهندسی برق:
«مایکروسافت اکسل» (Microsoft Excel)، یک نرم افزار صفحه گسترده برای ذخیره داده ها و کار با آن ها است.

یک مهندس برق از این نرم افزار برای انجام محاسبات، ایجاد جدول های مختلف، رسم نمودارها و سایر کارهایی که لازم است با داده ها انجام شود، استفاده می کند.

ساده ترین مثال برای استفاده از اکسل برای یک مهندس برق این است که فهرستی از قطعات یک پروژه را تهیه و هزینه نهایی را محاسبه کند و در اختیار بخش مالی شرکت قرار دهد.

مایکروسافت پاورپوینت و کاربرد آن در مهندسی برق:
«مایکروسافت پاورپوینت» (Microsoft PowerPoint)، محبوب ترین و پرکاربردترین نرم افزار ارائه مطالب است که در موقعیت های مختلف از آن استفاده می شود.

پاورپوینت با رابط کاربری ساده ای که دارد و امکان استفاده از تصویر، متن، فیلم، فرمول و… که در اختیار کاربر قرار می دهد، نرم افزاری محبوب بین مهندسان و دانشجویان برای ارائه مطالب به مخاطب های مختلف است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>