اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

معرفی 16 کتاب برتر مهندس برق:

مهندس_برق

الکترونیک قدرت:
الکترونیک قدرتِ دنیل هارت برای دانشجویان کارشناسی مهندسی برق نوشته شده است. این کتاب سرراست و ساده به رشته تحریر در آمده و درک موضوعات پیچیده و دشوار را آسان می کند.

الکترونیک قدرت هارت:
کتاب الکترونیک قدرت دنیل هارت سه ترجمه فارسی نیز دارد:

 • ترجمه علی دستفان و صدیقه صدقی، انتشارات دانشگاه صنعتی شاهرود.
 • ترجمه جواد شکرالهی مغانی، علیرضا خوش سعادت و آرش خشوعی، انتشارات دانشگاه صنعتی امیرکبریر.
 • ترجمه سید مرتضی سقائیان نژاد و امیر رشیدی، انتشارات دانشگاه صنعتی اصفهان.
 • ترجمه حسن یزدانی، انتشارات عرفان یزدانی.

هنر الکترونیک:
کتاب هنر الکترونیک شامل گستره متنوعی از بسیاری از موضوعات الکترونیک است که برای آشنایی با الکترونیک هر مهندس برق باید بخواند و با مفاهیم آن آشنا شود. چه دانشجو باشید چه فارغ التحصیل چه متخصص در این زمینه، می توانید از این کتاب بسیار بهره مند شوید، زیرا قطعاً دانش شما را بهبود می بخشد.

ویراست های قدیمی هنر الکترونیکِ پل هورویتس و وینفیلد هیل به فارسی ترجمه شده است که البته بعید است در بازار آن ها را پیدا کنید:

 • ترجمه داریوش رفیعی، انتشارات دانشگاه علم و صنعت ایران.
 • ترجمه محمود دیانی، اتشارات دانشگاه صنعتی شریف.

مبانی مدارهای الکتریکی:
کتاب مبانی مدارهای الکتریکی پایه ا ی ترین درس است که هر مهندس برق باید بخواند و درک این کتاب آسان و مطالبش آموزنده و ساده تر از هر کتاب درسی سنتی دیگری درباره مدارهای الکتریکی است که می توانید در بازار پیدا کنید.

با تمرینات گام به گام ارائه شده مبانی مدارهای الکتریکیِ چارلز الکساندر و متیو سادیکو می توانید به راحتی مطالب این بحث را دنبال کنید و یاد بگیرید. بدین ترتیب، خواهید توانست مسائل و تمرین ها را به راحتی حل کنید.

الکترونیک کاربردی برای مخترعان:
با این کتاب می توانید دانش خود را در زمینه الکترونیک ارتقا دهید و مهارت های مورد نیاز را برای ساخت مدارهای مورد نظر خود بیاموزید. کتابِ پل شرز و سیمون مونک قطعات اصلی الکترونیک را معرفی می کند و شامل دستورالعمل ها، شماتیک ها و نمودارهای گام به گام است.

مبانی الکترومغناطیس کاربردی:
مبانی الکترومغناطیسی کاربردیِ فواز اولابی و اومبرتو راوایولی برای استفاده یک یا دو ترم درس الکترومغناطیس در نظر گرفته شده است. این کتاب، همچنین به عنوان یک مرجع مطمئن برای مهندسان شناخته شده است. اگر می خواهید به صورت خودآموز الکترومغناطیس را یاد بگیرید، این کتاب یک منبع عالی است.

مهندسی مایکروویو:
کتاب مهندسی مایکروویوِ دیوید پوزار شامل مروری دقیق بر تعاریف مهندسی RF و مایکروویو است که با مفاهیم اساسی مهندسی برق و کاربردهای عملی برای طراحی مایکروویو شروع می شود. مطالعه این کتاب برای دانشجویان و متخصصان مهندسی مایکروویو است.

ترجمه ای مختلفی از کتاب مهندسی ریزموج در بازار موجود است:

 • ترجمه نرگس نوری، انتشارات نص.
 • ترجمه محمدرضا سهیلی فر و مجید آقابابایی، انتشارات آیلار.
 • ترجمه اختر رجبی، محبوبه مسگرتهرانی و علی بنایی، مرکز نشر دانشگاهی.
 • ترجمه سید ایوب میرطاووسی، انتشارات نیاز دانش.
 • مهندسی ریزموج.

ادوات الکترونیک حالت جامد:
این کتاب در سراسر جهان در زمینه فیزیک الکترونیک استفاده می شود. کتاب ادوات الکترونیک حالت جامد شامل نیمه هادی ها، مواد، فیزیک، دستگاه ها و فناوری های مربوطه است. این کتاب به خوبی سازمان یافته و مفاهیم سخت در آن به خوبی و به صورت قابل درک توضیح داده شده است.

کتاب فیزیک الکترونیک بن استریتمن و سانجرا کومار بانرجی به زبان فارسی نیز ترجمه شده است:

 • ترجمه غلامحسن روئین تن و سعید صمدی، انتشارات دانشگاه علم و صنعت ایران.

سیستم های کنترل مدرن:
کتاب سیستم های کنترل مدرنِ ریچارد دورف و رابرت بیشاپ از بهترین منابع مهندسی کنترل است که در بسیاری از دانشگاه های جهان به عنوان منبع اصلی از آن استفاده می شود. ویژگی بارز این کتاب که توصیه می شود هر مهندس برق باید بخواند مثال های متنوع و کاربردی آن است.

این کتاب ضمن تمرکز بر توسعه رویکردهای طراحی در موارد متنوع و به روز، مانند فناوری سبز، به چالش های دنیای واقعی می پردازد. در این کتاب، نمونه های مهندسی سبز از توربین های بادی تا مدل سازی یک ژنراتور فتوولتائیک با جزئیات بررسی شده است.

سیستم های کنترل مدرن
این کتاب به فارسی نیز ترجمه شده است:

 • ترجمه پرویز جبه دار مارالانی، مرکز نشر دانشگاهی.
 • ترجمه قدرت سپیدنام، انتشارات خراسان.
 • ترجمه محمود دیانی، نشر علوم دانشگاهی.

پردازش سیگنال زمان گسسته:
برای کسانی که درک پیشرفته ای از سیگنال ها و سیستم ها دارند، کتاب اپنهایم و شفر مناسب است. این کتاب یک مطالعه جامع از قضیه های اساسی، ویژگی های سیستم های خطی زمان گسسته، فیلتر کردن و نمونه برداری را ارائه می دهد.

این کتاب ترجمه هایی نیز در بازار دارد:

 • ترجمه مجتبی لطفی راد، انتشارات نوپردازان.
 • ترجمه محمود دیانی، انتشارات نص.

نظریه آنتن: تحلیل و طراحی:
کتاب نطریه آنتنِ کنستانتین بالانیس اصول اساسی تئوری آنتن را معرفی می کند و نحوه استفاده از آن ها را برای تجزیه و تحلیل، طراحی و سنجش آنتن ها توضیح می دهد. متن کتاب شامل جزئیات کافی ریاضی است تا دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی برق و فیزیک را قادر سازد تحلیل و طراحی را دنبال کنند.

برای استفاده بیشتر از این کتاب، باید دانش پایه ای در مورد تئوری الکترومغناطیس کارشناسی، فیزیک مقدماتی و حساب دیفرانسیل و انتگرال داشته باشید.

این کتاب به فارسی نیز ترجمه شده است:

 • ترجمه فرخ آرزم، صمد هدایتی و رقیه کریم زاده، انتشارات اندیشه های گوهربار

هندبوک استاندارد برای مهندسان برق:
برای کسانی که به دنبال یک کتاب مرجع معتبر هستند، این کتاب گزینه مناسبی است. کتابِ سوریا ساتوس و وینی بیلی جزئیات عملی در مورد هر جنبه از مهندسی برق را پوشش می دهد. این کتاب جدیدترین مفاهیم از شبکه های برق به هم پیوسته گرفته تا تولید انرژی خورشیدی و فتوولتائیک را داراست.

مفاهیم این کتاب به زبانی قابل فهم بیان شده اند.

هندبوک برق آمریکای:
هندبوک برق آمریکایی از کتاب های خوبی است که هر مهندس برق باید بخواند و سیستم های نوظهور با بهره وری انرژی مانند فتوولتائیک و روشنایی القایی را معرفی می کند. نمودارها، جداول، تصاویر و محاسبات را با جزئیات در این کتاب خواهید یافت.

این کتاب موضوعاتی مانند تجهیزات الکتریکی عمومی و باتری ها، مدارها، محاسبات مدار و موارد دیگر را شامل می شود.

مبانی ماشین های الکتریکی:
یکی دیگر از کتاب هایی که یک مهندس برق باید بخواند مبانی ماشین های الکتریکی چاپمن یکی از پرفروش ترین کتاب ها در زمینه ماشین های الکتریکی است و به دلیل پوشش مطلوب مطالب دانشجویان و فارغ التصیلان در موضوعات اساسی این زمینه، به این کتاب مراجعه می کنند. مبانی ماشین های الکتریکی شامل منبع گسترده ای از تصاویر است که به توضیح مفاهیم کمک می کند.

مهندسی برق کاربردی:
آخرین نسخه از این کتاب محبوب، تحلیل عمیق و گسترده ای از اصول اساسی مهندسی برق و محاسبات آن را ارائه می دهد. این کتاب همچنین در رشته های دیگر مانند مهندسی مکانیک، مهندسی رباتیک یا مهندسی صنایع نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

مهندسی برق پایه:
اگر در حال آماده شدن برای یک آزمون سخت هستید یا به دنبال مرجع خوبی هستید، این کتاب با زبانی آسان و توضیحات مفاهیم اساسی کتابی ایده آل برای شماست.

مدارها، قضیه ها و تکنیک های شبکه و موارد دیگر با جزئیات در هر درس این کتاب توضیح داده شده است. کتاب مهندسی برق پایه هر آنچه را که یک مهندس برق باید بخواند و بداند به شما آموزش می دهد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>