اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

بتن

یکی از پیچیده ترین و مهم ترین بخش ها در اجرای سازه های دریایی اجرای قسمت های زیر آب است. اجرای فونداسیون پل های معلق، ساخت پایه های خطوط انتقال انرژی در دریاها، اجرای بخش های تحتانی بسیاری از انواع سکوها و پلت فرم های دریایی بدون طراحی و اجرای عملیات پیچیده قالب بندی و بتن ریزی زیر آب امکان پذیر نیست. جنس بستر دریاها و اقیانوس ها اغلب از نوع ماسه ای است، اجرای فونداسیون در این بسترها رو ش های شناخته شده ای دارد.

استفاده از کیسون های دو طرف باز فلزی یا استفاده از شیت پایل هایی که در بستر دریا کوبیده می شود از جمله این روش هاست. در این روش ها بعد از کوبیدن کیسون ها یا شیت پایل ها در بستر ماسه ای و نفوذ قالب تا عمق مناسب در بستر دریاها، با استفاده از پمپاژ آب درون قالب، محیط مناسب برای اجرای عملیات فلزی و بتنی در داخل قالب و در موقعیت طرح آغاز می شود.

بستر محیط های آبی همواره ماسه ای یا نفوذپذیر نیست. در برخی از موارد این بستر، سنگی (غیر قابل نفوذ) و ناهموار است. اجرای عملیات قالب بندی و محافظت از آبشستگی بتن در این موقعیت ها، بسیار دشوار و غیر ممکن خواهد بود.

چرا که کوبیدن کیسون فلزی یا شیت پایل فلزی در این گونه بسترها در عمل امکان پذیر نیست. بتن ریزی زیر آب در این گونه بسترهای سخت و ناهموار می تواند با استفاده از قالب آکاردئونی به خوبی عملی شود. این قالب ابتکاری، در یک پروژه واقعی مورد ارزیابی و تجربه قرار گرفته است که نتیجه آن اجرای موفقیت آمیز فونداسیون یک پل در بستر سنگی ناهموار و 7 متر زیر تراز آب بوده است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>