اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


سیستم لوله ای


سیستم باربر جانبی قاب بندی لوله ای (Framed Tube)

این سیستم به صورت قاب های فضایی از ترکیب سه، چهار یا چند قاب صفحه ای به حالت خمشی، بادبندی یا دیوار برشی به یکدیگر هستند که فرم یک استوانه عمودی را ایجاد می کند. بدین صورت سیستم عملکردی طره ای در تمامی جهات در برابر بارهای جانبی ایجاد خواهد شد. در این سیستم ستون ها پیرامونی به هم نزدیکتر شده و توسط تیرهای عمیق اسپندرال با اتصال گیردار به هم مرتبط می شود.

همچنین فاصله بین قاب های خارجی و داخلی ساختمان توسط تیرهای خرپایی یا عمیق پوشش داده می شود که این عمل منتج به بی نیازی سازه به ستون های داخلی شده و همچنین هسته ساختمان توسط بادبند یا دیوار برشی اشغال نمی شود.سایر فضاهای بین ستون های پیرامونی به پنجره ها اختصاص می یابد. در این سیستم قاب های داخلی که تنها وظیفه انتقال بارهای ثقلی را دارند، با پیوند به سیستم لوله ای و نگه داشتن آن، مانع از واژگونی کل ساختمان می شود.

سیستم باربر جانبی خرپای لوله ای (Trussed Tube)

در این سیستم نیز به واسطه المان های ضربدری که ستون های پیرامونی ساختمان را مانند کمربند محصور نموده، تمام نیروی جانبی به ستون های پیرامونی انتقال یافته که موجب کاهش تعداد و مقطع ستون های داخلی می شود. استفاده از چنین سیستمی برای اولین بار در طراحی برج جان هنکاک بکار گرفته شد. جالب اینجاست که نمای ایجاد شده توسط این سیستم با المان های غول آسای خود همواره مورد تمجید معماران دنیا قرار گرفته است.

سیستم باربر جانبی بسته لوله ای (Bundle Tube)

یک دیگر از جالب ترین و موثرترین سیستم های لوله ای که توسط رحمان خان معرفی شد، سیستم بسته لوله ای بوده که در طرح و اجرای برج سییرز بکار گرفته شده است. در این نوع سیستم دیگر لازم نیست که سیستم لوله ای، جعبه ای شکل باشد بلکه در این حالت چندین سیستم لوله ای با اشکال متفاوت می توانند با هم ترکیب شوند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>