اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

قاب های شیبدار

زانویی گوشه تیر وستون حساسترین و مهم ترین قسمت قاب است و محاسبات آن باید برای مجموع لنگر خمشی و نیروی محوری و تلاش برشی موجود، مطابق یکی از آیین نامه های محاسباتی مورد قبول به عمل آید.بعد از اینکه ارتفاع مقطع تیر و پایه معین شد شکل زانویی را می توان طرح نمود. زانویی ممکن است به سه شکل زیر در نظر گرفته شود.

  • بدون ماهیچه
  • با ماهیچه های خطی
  • با ماهیچه دایره ای شکل

بدون ماهیچه

زانویی به این شکل که ممکن است در قاب های با تیر و پایه با ارتفاع یکنواخت یا با ممان اینرسی متغیر به کار رود باید حتماً در گوشه با قطعات تقویتی تقویت شود.

ماهیچه خطی

در این نوع زانویی در صورت استفاده از مقطع نورد شده معمولآً جان نیمرخ تیر و پایه را در امتداد طول بریده و با خم کردن بال، شکل ماهیچه را می سازند. فاصله به وجود آمده در جان (در هر کدام از تیر و یا پایه) با ورقی مثلثی شکل پر می شود که به وسیله جوش لب به لب متصل می شود.در قاب هایی که به جای استفاده از نیمرخ نورد شده، به صورت نیمرخ مرکب با سه ورق با جوشکاری ساخته می شوند برای به وجود آوردن ماهیچه، می توان ورق جان را با ارتفاع متغیر با شکل ماهیچه مورد نظر انتخاب نمود.

زانویی دایره ای

این نوع ماهیچه ممکن است با تیر و پایه با ارتفاع مقطع ثابت یا متغیر به کار رود. اغلب یکی از شرایط تعیین کننده در انتخاب شعاع دایره، تناسب و زیبایی شکل قاب و سرگیر نبودن گوشه آن است، در موقعی که ارتفاع مقطع تیر در طول خود ثابت است شعاع زانویی را می توان آن چنان انتخاب کرد که لنگر خمشی منفی در انتهای ماهیچه برابر لنگر خمشی مثبت حداکثر داخل دهانه قاب شود مشروط بر آنکه چنین شعاعی از نظر شرایط زیبایی قابل قبول باشد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>