اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

آسفالت

موج زدگی عبارت است از یکسری پستی ها و بلندی هایی که به فواصل منظم معمولاً کمتر از 3 متر از یکدیگر در امتداد روسازی ایجاد می شوند. امتداد پستی و بلندی ها بر امتداد جریان ترافیک عمود است. این نوع خرابی معمولاً تحت بار ناپایداری رویه یا اساس به وجود می آید. اگر بر آمدگی ها به هر علتی پشت سر هم در فواصل تقریبی 3 متر به وقوع بپیوندند خرابی را به عنوان موج زدگی در نظر می گیرند.

وصله و کنده کاری

یک وصله ناحیه ای از روسازی است که آن را با مصالح جدید به منظور تعمیر روسازی موجود جایگزین کرده باشند. یک وصله هر چند بسیار خوب اجرا شده باشد در هنگام ارزیابی روسازی به عنوان یک نارسایی در نظر گرفته می شود. و به طور کلی به همراه این خرابی مقداری ناهمواری نیز به وجود می آید.

شن زدگی

شن زدگی عبارت است از جدا شدن و از جا در آمدن دانه های مصالح سنگی از آسفالت روسازی. این خرابی معمولاً از کناره های روسازی شروع و به طرف نقاط داخلی آسفالت پیشروی می کند. از جمله علل بروز این خرابی به شرح زیر است.

  • اجرای رویه آسفالتی در هوای سرد یا مرطوب
  • عدم تراکم کافی رویه های آسفالتی
  • به کار بردن مصالح آلوده یا کم دوام در لایه رویه آسفالتی
  • کمبود میزان قیر مصرفی در مخلوط آسفالتی
  • گرم کردن بیش از حد مخلوط بتن آسفالتی در هنگام پخت

پمپاژ یا رو زدن آب

خرابی از نوع پمپاژ به خروج آب و مواد ریزدانه روسازی تحت فشار ناشی از بارگذاری ترافیکی از ترک های به وجود آمده در روسازی اطلاق می شود. با خروج آب، مواد ریزدانه نیز به همراه آب خارج می شود. این عمل با گذشت زمان باعث تغییر دانه بندی مصالح و همچنین نفوذ آب به خاک بستر و کم شدن قدرت باربری روسازی خواهد شد. جمع شدن مواد یا مصالح در نزدیکی ترک ها نشان دهنده پدیده پمپاژ است. این نوع خرابی با تعداد در سطح راه سنجیده می شود.

لکه گیری

این نوع خرابی به هر گونه ترمیم یا اصلاح خرابی روسازی اطلاق می شود. بخش هایی از روسازی اولیه به دلایل مختلف برداشت و با مصالح مشابه یا متفاوت جایگزین شده باشد. ترمیم یا اصلاحات موضعی که به منظور بهبود وضعیت روسازی بدون برداشت مصالح روسازی نیز انجام شده در زمره این نوع خرابی قرار می گیرد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>