اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

شرایط سنی برای دریافت کارت هوشمند به شرح زیر می باشد:

 • رانندگان سواری و مینی بوس حداقل 23 سال.
 • رانندگان اتوبوس حداقل 25 سال.

این گروه از رانندگان برای سال اول صرفاً می بایست به عنوان راننده دوم در بخش حمل و نقل برون شهری مسافر فعالیت نمایند و در مسیرهایی که نیاز به یک راننده دارد فعالیت ننمایند.

 • رانندگان دارای گواهینامه پایه دوم صرفاً برای فعالیت با کامیون با حداکثر مجموع وزن و ظرفیت بار 6 تن حداقل 23 سال.
 • رانندگان دارای گواهینامه پایه یک برای فعالیت با کامیون حداقل 25 سال.

**لازم به ذکر است حداکثر سن برای تمامی رانندگان به استثناء رانندگان بخش حمل و نقل روستایی 55 سال می باشد**

تبصره: در مورد رانندگانی که سابقه پرداخت حق بیمه رانندگی و یا مدارک و مستندات قانونی مبنی سابقه رانندگی بر روی وسایل نقلیه مربوطه را دارند، با احراز موضوع توسط اداره کل استان تا سقف حداکثر 10 سال سنوات آنها به حداکثر سن مذکور اضافه خواهد شد.

 • داشتن شرایط ذکر شده در بالا
 • داشتن گواهینامه معتبر رانندگی متناسب با نوع وسیله نقلیه مورد استفاده.
 • دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی سوم راهنمایی (سیکل) یا معادل آن برای رانندگان برون شهری و مدرک پایان دوره ابتدایی یا دوره تکمیلی نهضت سواد آموزی برای رانندگان حمل و نقل روستایی. 
  تبصره 1: رانندگانی که از قبل در حوزه حمل و نقل جاده ای فعالیت داشته و تاکنون به دلیل دارا نبودن مدرک تحصیلی مورد نظر موفق به اخذ برگ فعالیت نشده اند، با احراز موضوع توسط اداره کل استان حداکثر تا شش ماه از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل (یعنی تقریباً تا پایان خردادماه 94) می توانند با ارائه مدرک تحصیلی پایان دوره ابتدایی یا دوره تکمیلی نهضت سواد آموزی و با رعایت سایر شرایط نسبت به دریافت برگ فعالیت اقدام نمایند. پس از پایان مدت تعیین شده کلیه متقاضیان بایستی شرایط تحصیلی مورد نیاز را احراز نمایند. 

تبصره2: رانندگانی که قصد فعالیت در حمل و نقل روستایی را دارند با تایید اداره کل استان، تا یکسال از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل می توانند بدون شرایط دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی نسبت به دریافت برگ فعالیت (کارت هوشمند) اقدام نمایند. پس از پایان مدت یک سال کلیه متقاضیان برگ فعالیت حمل و نقل روستایی باید شرایط تحصیلی مورد نیاز را احراز نمایند. 

تبصره3: مدرک تحصیلی آزادگان و جانبازان جهت فعالیت در حمل و نقل برون شهری یک مقطع بالاتر در نظر گرفته می شود.

دارا بودن برگ صحت و سلامت جسمی و روحی رانندگی (کارت سلامت) معتبر صادر شده توسط مراکز مجاز مورد تایید سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای.

داشتن تابعیت ایران
تبصره: اتباع خارجی درصورت داشتن پروانه کار معتبر از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و احراز سایر شرایط ماده 2 می توانند درخواست صدور برگ فعالیت نمایند.

 • بدیهی است مدت اعتبار برگ فعالیت صادره نبایستی بیشتر از مدت اعتبار پروانه کار باشد.
 • گذراندان دوره های آموزشی عمومی و تخصصی مطابق دستورالعمل سازمان.
 • نداشتن سابقه محکومیت قطعی کیفری که موجب محرومیت از حقوق اجتماعی می گردد. (گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی صلاحیت فردی)
 • نداشتن ممنوعیت قانونی برای رانندگی با وسایل نقلیه مربوطه.
 • عدم تصدی به شغل تمام وقت و مستمر در قوای سه گانه و نیروهای مسلح و نهادهای انقلابی و موسسات عمومی غیر دولتی و عدم اشتغال به حرف موضوع قانون نظام صنفی. 

تبصره: صدور برگ فعالیت (کارت هوشمند) برای افراد بازنشسته ممنوع می باشد. 

رانندگان متقاضی فعالیت در حمل و نقل روستایی فقط مجاز به رانندگی در مسیرهایی خواهند بود که از مبادی روستاها به روستاها انجام می شود به شرطی که در مسیر تردد آنها شهر و یا شهرستان وجود نداشته باشد و یا از مبادی روستاها به نزدیک ترین شهرها و شهرستان‌ها (و بالعکس) انجام می شود.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
علی فرخنده دوست:
سلام.چندساله راننده کامیون هستم.متولد1360ولی متأسفانه مدرک تحصیلی بنده دوم راهنمایی مردود میباشد..بناچارچندسالی بدون کارت هوشمندداخل شهری کارمیکردم تااینکه بنده خدا کامیون رافروخت ویه مدتی هست بیکارم.نه وقتشودارم کلاس درس برم ونه هزینه پرداخت که برام مدرک تحصیلی سیکل یادیپلم وبگیرن.لطفا اگرماده یاتبصره ای هست برای رانندگان زیرمدرک تحصیلی سیکل راهنمایی بفرمایید باتشکر
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>