اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


اندود


اندود نفوذی

اندود نفوذی به منظور آماده کردن سطح شنی راه جهت پخش اولین قشر آسفالت اعم از آسفالت سطحی، آسفالت سرد یا آسفالت گرم اجرا می شود. اندود نفوذی علاوه بر آ ب بند کردن جسم راه از طریق نفوذ در خلل و فرج آن، موجب تثبیت سطح شنی راه و تسهیل چسبندگی قشر آسفالت به آن می شود.

انتخاب قیر مناسب

چون نفوذ قیر در سطح شنی راه بستگی به کندروانی آن بعد از پخش و در نتیجه به دمای هوا دارد، لذا انتخاب نوع و درجه قیر مناسب تابع متغیرهای زیر است که باید در نظر گرفته شود.

  • دمای محیط
  • رطوبت نسبی و باد
  • درجه حرارت سطحی که قیرپاشی می شود.
  • بافت سطحی بستر راه
  • طول زمان عمل آمدن قیر

با رعایت شرایط فوق، انتخاب قیر مناسب به شرح زیر طبقه بندی می شود.

میزان پخش قیر

مناسب ترین میزان پخش قیر برای اندود نفوذی، مقدار قیری است که پس از انقضای مدت زمان لازم که حداقل 24 ساعت خواهد بود، مواد فرار آن تصعید و قیر کاملاً جذب راه شده باشد. مقادیر زیر رابه طور کلی به عنوان راهنما می توان به کار برد.برای سطوح آماده شده، بر حسب آنکه بافت ریزدانه و متراکم و یا درشت دانه و باز باشد مقدار قیر محلول می تواند از 1 تا 2 کیلوگرم در متر مربع تغییر کند.

پخش ماسه

چنانچه به هر دلیل اندود نفوذی بعد از 48 ساعت جذب نشود، باید فرصت داده شود تا قیر در سطح راه نفود کند. در شرایط اضطراری و قبل از جذب کامل قیر می توان با تائید دستگاه نظارت با پخش ماسه تمیز روی اندود نفوذی، قیر اضافی را جذب کرد. ماسه مصرفی باید ریزتر از 5 میلیمتر بوده و درصد عبور کرده از الک شماره 200 آن از پنج درصد تجاوز نکند.

کنترل دمای پخش

مناسب ترین درجه حرارت پخش قیرهای محلول 15-1 درجه حرارتی است که در آن کندروانی قیر بین 120-20 سانتی استکس باشد. برای قیرهای محلول متفاوت، این درجه حرارت، از نمودار تغییر کندروانی قیر بر حسب درجه حرارت های مختلف تعیین می شود. قیرهای محلول بر حسب این که از چه نوع قیر خالصی تهیه شده باشند، دارای نمودارهای متفاوت و در نتیجه درجه حرارت پخش متفاوتی خواهند بود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>