اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

کندانسور چیلر تراکمی

انواع کندانسور چیلر تراکمی:
تمامی چیلرهای تراکمی دارای دو عدد مبدل حرارتی تحت عنوان کندانسور چیلر و اواپراتور چیلر هستند که به همراه کمپرسور، شیر انبساط جریان و مبرد، یک سیکل دائمی سرمایش آب یا هوا را ایجاد می کنند. کندانسور و اواپراتور علاوه بر چیلر تراکمی در مدار سایر دستگاه های سرمایشی و گرمایشی مانند داکت اسپلیت، VRF و غیره نیز به کار می روند.

کندانسور چیلر تراکمی در دو نوع کاملا متفاوت وجود دارد. همانطور که گفته شد کندانسور یک نوع مبدل حرارتی است که در آن انتقال گرما بین مبرد و آب و یا بین مبرد و هوا صورت می گیرد.

اگر مبرد گرما را به آب دهد به آن کندانسور چیلر تراکمی آب خنک (کندانسور آب خنک) گفته می شود و اگر مبرد گرما را به هوا دهد به آن کندانسور چیلر تراکمی هوا خنک (کندانسور هوا خنک) گفته می شود.

کندانسور چیلر تراکمی آب خنک:
کندانسور چیلر تراکمی آب خنک همواره از نوع مبدل حرارتی پوسته و لوله (Shell and Tube) است (در برخی کاربردها نیز از نوع صفحه ای فشرده استفاده می شود) که مبرد داخل لوله هایی (معمولا از جنس مس) جریان یافته و آب از اطراف لوله ها جریان می یابد و گرمای مبرد از دیواره لوله ها به آب منتقل می گردد.

این آب که گرم شده، خود به خنک شدن نیاز دارد تا مجددا به کندانسور برگشته و گرما را از مبرد بگیرد. به همین خاطر دستگاه دیگری به نام برج خنک کننده در کنار چیلر تراکمی آب خنک نصب می شود تا بتواند آبگرم خروجی از کندانسور آن را خنک کند. مبرد با دادن گرمای اضافی خود به آب، از حالت گازی شکل به حالت مایع تغییر فاز می دهد.

کندانسور چیلر تراکمی هوا خنک:
کندانسور چیلر تراکمی هوا خنک که ابعاد بزرگ تری دارد از نوع مبدل حرارتی هوا خنک است که مبرد داخل لوله هایی از آن جریان یافته و هوا از اطراف لوله ها (توسط فن) دمیده می شود و گرما از جداره لوله ها به هوا منتقل می شود.

چون مبرد مستقیما گرمای اضافه خود را به هوا می دهد، دیگر در چیلر تراکمی هوا خنک به برج خنک کننده و آب نیازی نیست. مبرد با دادن گرمای اضافی خود به هوا، از حالت گازی شکل به حالت مایع تغییر فاز می دهد.

اواپراتور چیلر تراکمی:
اواپراتور چیلر تراکمی اغلب از نوع مبدل حرارتی پوسته و لوله است. این بار بر خلاف کندانسور که مبرد گرما را به آب یا هوا می داد (تا از حالت گازی به حالت مایع تبدیل شود)، در اواپراتور، مبرد جاری در لوله های اواپراتور، گرما را از آب موجود در اطراف لوله ها جذب می کند.

در نتیجه دمای آب اطراف لوله ها کاسته شده و دمای آب به نزدیک صفر یا زیر صفر تقلیل می یابد. این آب سرد شده با پمپ برای مصارف سرمایشی به دستگاه های تهویه ای مانند هواساز و فن کویل و یا به دستگاه های صنعتی جهت خنک کاری پمپاژ می گردد.

البته اواپراتور می تواند از نوع مبدل حرارتی هوا خنک نیز باشد. به این معنی که اواپراتور هوا خنک درون دستگاه هواساز جاسازی می شود و مبرد جاری در لوله های اواپراتور، گرمای هوای دمیده شده توسط فن از اطراف لوله ها را جذب کند و منجر به کاهش دمای هوای ورودی به ساختمان به صورت مستقیم می شود که در این صورت به این نوع اتصال چیلر و هواساز (که اواپراتور چیلر درون هواساز جاسازی می شود)، اتصال نوع DX (مخفف Direct Expansion) گفته می شود.

مزیت استفاده از این نوع اتصال این است که به جای سرد کردن آب و پمپاژ آن به دستگاه هواساز، مبرد مستقیما دمای هوای گرم را در هواساز کاهش می دهد تا از اتلاف انرژی جلوگیری شود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>