اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

قطار

در جریان بازدید نمایندگان سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، سازمان بنادر و شرکت راه آهن از بندر شهید رجایی بر لزوم تولید محتوا برای تبیین مفاهیم "ریل بندر" یا "بنادر ریل پایه" و همچنین ایجاد معاونت ریلی در سازمان بنادر و دفتر لجستیکی در راه آهن تأکید شد.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "اکبر رحمانی قهرودی" رئیس امور زیربنایی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با همراهی "رمضانعلی محمودی " مدیرکل برنامه، بودجه و تحول اداری سازمان بنادر، "بابک احمدی ناقدی" معاون بهره برداری و سیر و حرکت و رئیس کمیته ترانزیت، "مازیار یزدانی" معاون فنی و امور زیربنایی شرکت راه آهن، "پور فخری" مدیر کل راه آهن هرمزگان و معاون امور بندری و مهندسی عمران اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از زیر ساخت‌های بندر شهید رجایی بازدید کردند.

رئیس امور زیربنایی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با حضور در بندر شهید رجایی از توسعه زیر ساخت‌های ریلی و بندری بازدید کرد و از سازمان بنادر و راه آهن خواست تا با همکاری یکدیگر بتوانند خطوط ریلی در بندر شهید رجایی را گسترش دهند.

رحمانی قهرودی پس از این بازدید در نشست مشترکی بین راه آهن و سازمان بنادر و دریانوردی حضور یافت تا سازوکارهای مشترک این دو حوزه در روند توسعه کشور نیز در بندر شهید رجایی به صورت کارشناسی مورد بررسی قرار گیرد.

وی طی سخنانی به ضرورت توسعه زیرساخت‌های ریلی در بندر شهید رجایی پرداخت وگفت: افزایش تخلیه و بارگیری ریلی در این بندر باید به صورت ملی دیده شود.

رحمانی افزود: برای توسعه زیر ساخت‌های بندری و ریلی در کشور، باید همکاری‌های بین سازمان بنادر و دریانوردی و راه آهن جمهوری اسلامی مستمر باشد تا به هدف نهایی افزایش جابه جایی ریلی کالا در بندر شهید رجایی برسند.

وی با اشاره به اینکه موضوع "بنادر ریل پایه" یا همان "ریل بندر" در چند سال اخیر از سوی وزیر راه و شهرسازی و مدیران ارشد سازمان بنادر و دریانوردی به دفعات مطرح شده، گفت: این موضوعات، مفاهیم جذابی هستند که باید در جهت تبیین آنها به قدر کافی تولید محتوا کرد و برای دستیابی به این هدف مهم باید در این راستا قدم برداشت تا بتوان به مجموعه ای از راهکارهای علمی برای توسعه ریل در بنادر دست یافت.

مدیرکل برنامه، بودجه و تحول اداری سازمان بنادر و دریانوردی اظهار کرد: به منظور توسعه زیر ساخت‌ها و افزایش خطوط ریلی در بندر شهید رجایی سازمان بنادر آمادگی خود را در این راستا اعلام می کند و برای پیشرفت بنادر در کشور از هیچ کوششی فرو گذار نخواهیم کرد.

"رمضانعلی محمودی" در این نشست بیان کرد: هدف از این سفر، بازدید و نشست مشترک راه آهن و سازمان بنادر، افزایش و توسعه خطوط ریلی در این بندر بوده است.

وی افزود: ایجاد معاونت ریلی در سازمان بنادر و دفتر لجستیکی در راه آهن در این ارتباط بسیار مهم است و شاید لازم باشد که در طرح‌های پیشین ریلی تجدید نظر و یا تغییراتی انجام و اولویت‌ها در این زمینه تغییر و یا خطوط تازه ای پی ریزی شود.

مدیرکل برنامه، بودجه و تحول اداری سازمان بنادر و دریانوردی اظهار کرد: اضافه شدن شیوه حمل ریلی به مانیفست‌های الکترونیکی از جمله اقداماتی است که با هماهنگی صورت گرفته با انجمن کشتیرانی، سازمان بنادر و دریانوردی و کمک شرکت راه آهن انجام شده و می تواند در تشویق صاحبان کالا برای استفاده از حمل و نقل ریلی موثر باشد و تشویق شرکت‌های خصوصی متصدی محوطه ها و اراضی پشتیبانی برای کشیدن خط ریل به داخل این محوطه ها از جمله اقدامات دیگری است که در دست اقدام است.

محمودی خاطرنشان کرد: این فرآیندی است که همزمان با توسعه سخت افزاری، نیازمند توسعه نرم افزاری و تغییر رویکردهای فعلی در بندر است که همکاری ما بین سازمان بنادر و دریانوردی و راه آهن را می طلبد.
در پایان این نشست، "عباس کمالی" معاون امور بندری و مهندسی عمران اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گزارشی از پیشرفت و توسعه خطوط ریلی در این بندر را ارائه کرد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>